| babyivone a întrebat:

Este un baiat in clasa cu care nu am vorbit decat foarte putin(sunt clasa a 10) si el e genul de baiat timid, mai tacut..desi cu baietii vorbeste si cu alte fete vorbeste chiar si putin, dar vorbeste...si nu stiu de ce,dar pe mine nu ca ma ignora,dar mereu face unele faze, vorbeste cu alti baieti despre mine, ceilalti baieti ii fac tot felul de aluzii in legatura cu mine..si nu stiu ce sa spun dar baiatul asta cred ca pur si simplu nu ma suporta..mai ales ca am incercat sa vorbesc cu el ceva si pur si simplu a "mutit"..de parca l-as fi mancat..si ce ma nedumereste e ca ma priveste mereu, si cand il privesc si eu isi intoarce privirea, si devine cam agitat cand e in preajma mea..si nu stiu de ce face toate astea..ma place sau pur si simplu nu ma suporta, desi chiar nu are nici un motiv sa o faca?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Daca nu te suporta, avea altfel de comportament. Avea mai mult tupeu, iti zicea ca nu te suporta, nu stiu. Eu cred ca te place, si nu stie cum sa faca sa se bage in seama cu tine.
Incearca tu sa stai de vorba cu el, chiar daca te ignora. Baga-l intr-un colt si fa-l sa vorbeasca. big grin

| babyivone explică (pentru MiruD):

Doar ca problema e ca si eu sunt timida..si pot spune ca imi place de el.dar nu stiu, mi-e teama sa nu-si bata joc sau ceva..si totusi daca m-ar place mi-ar zice ceva, adica na, inteleg ca e foarte timid, dar totusi cred ca ar incerca sa faca ceva.dar la cum il vad ca face, parca l-as manca...sincer asa mi se pare.

2 răspunsuri:
| anab2 a răspuns:

Probabil te place big grin