| anonim_4396 a întrebat:

In data de 28.04 am avut contact sexual neprotejat cu ejaculare in mine, iar pe data de 16.04 am avut menstruația care m-a ținut 4 zile. Lunile trecute Februarie și Martie menstruația mi-a venit și m-a ținut doar 2 zile. Luna asta Aprilie 4 zile. Credeți ca se poate forma o sarcina? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut test de sarcină?

| aditimus a răspuns:

Deci ai fost fertila, felicitari o sa fi mamica.

| corbulalbrosu a răspuns:

Numarul zilelor de sangerare menstruala nu are nicio importanta sau vreo relevanta si nici nu reprezinta vreun indiciu folositor sau concret in privinta fertilitatii si nici a perioadei fertile a ciclului. Avand in vedere urmatoarele fapte si anume :
-- faptul ca actul sexual a fost neprotejat,
-- faptul ca sperma a fost ejaculata in vagin,
-- faptul ca in acel moment ai fost in a 13-a zi a ciclului
-- se poate presupune ca ai fost in perioada fertila a ciclului menstrual, daca ciclul are mereu lungimea de 26 - 30 de zile
Se poate aprecia ca atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se forma sarcina este foarte mare. Multa sanatate!