| Steluta444 a întrebat:

Bună TPU, citiți tot vă rog. Deci mie de obicei nu îmi vine menstruația regulat, de exemplu in Februarie mi-a venit pe 1, iar dupa in luna martie pe 17 am avut un contact sexual neprotejat dar nu a ejaculat în mine, însă imediat după contact am avut niste sângereri foarte mici (probabil m-a zgâriat sau ceva) s-a oprit, iar dupa 2 ore mi-a venit menstruația care a ținut 5 zile. Acum suntem in 1 aprilie si deja de câteva zile aproximativ 2-3 mă dor sânii și îmi sunt sensibili, credeți că este un semn al unei posibile sarcini sau veniri ale menstruației? Mulțumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

O sangerare menstruala care s-a manifestat pe durata a 5 zile si daca cel mai probabil s-a desfasurat asemanator cu sangerarile menstruale anterioare, se considerata ca reprezinta o GARANTIE FERMA a faptului ca in proportie de peste 99% NU s-a format si nici NU exista o sarcina instalata in uter.
De asemenea este 100% IMPOSIBIL ca in urma unui act sexual intretinut in ultima zi a ciclului menstrual sa se poata forma o sarcina. Fiindca ciclul tau menstrual este de fapt mai degraba dereglat decat neregulat, in acest moment, care reprezinta cea de a 16-a zi a actualului ciclu menstrual, este posibil ca durerea si sensibilitatea sanilor sa se datoreze faptului ca organismul tau este in preajma zilei de ovulatie, adica in acel moment in care pot sa apara astfel de manifestari. In concluzie NU poti fi in niciuna dintre situatiile amintite de tine : ''credeți că este un semn a unei posibile sarcini sau veniri menstruației? '' Multa sanatate!

| danaieladaniela a răspuns:

La fel ma dor sanii si pe mine si imi sunt sensibili
este normal inainte de menstruatie

| Sorin7777 a răspuns:

Vine menstruatia poti lua si un test daca nu apare

| Andreii90 a răspuns:

Mmmmmm, Nice pussy