| Strong156 a întrebat:

In fiecare zi trec pe langa un baiat care imi place mult, stam cam in acelasi cartier si mereu ne vedem dar nu am curaj sa ma bag in seama cu el. Adica, ciudat dar de cate ori trecem unul pe langa altul ne el se uita in ochii mei si eu in ai lui. Nu stiu cum sa ma bag in seama cu el sau sa il fac sa ma bage in seama. Astept ajutor! Fundita cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

"Stii, poate peste vreo 5-10 ani ne vom aminti cum am trecut mereu pe langa cineva fara sa zicem nimic, si ne va parea rau ca nu am zis macar un salut".

| wolder a răspuns:

Spune-i buna si intra in vorba cu el
intreaba de-o strada, cat e ceasul, spune-i ca seamana cu un bun prieten de-al tau.
sau pur si simplu spune-i ca-i dragut happy

| RAY a răspuns:

Te pierzi in ochii lui si apare un blocaj, dar nu-i greu daca i sti numele cea ce nu-i greu prieteni trebuie sa aiba il cauti pe facebook si i spui salut si continui daca nu faci nimic nu te astepta la minuni, sau poti vorbi cu el direct ca doar nu o sa planga mai cu curaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa-l pe el sa ta abordeze, tu decat schiteaza un zmabet si atata totwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e sa fiti impreuna iti gasantez..veti fii!
si eu am trecut prin viata mea langa baieti cu care nu m-as fii vazut vreodat aimpreuna fiindca imi parea imposibil vreun mod de abordare...tu nu trebuie decat sa treci pe langa el sa te uiti la el nu foarte insistent si discret..si sa zambesti trebuie sa te crezi ceva gen ca in filme treci pe langa milioane d ebarbati si se uita toti la tine laughing nu stiu cum sa explic trebuie sa ai acel ceva..si daca nu e sa fiti..asta e..nu dramatiza nu se stie niciodata

| miru20cmrecords a răspuns:

Buna intreaba-l si tu ceva.