| ShuriiBubu a întrebat:

Incă o dată mă bazez pe oamenii minunaţi de pe acest site! Aş avea nevoie de un sfat, în legătură cu fosta mea relaţie.Eu şi el ne-am cunoscut acum câţiva ani. între timp am devenit cei mai buni prieteni.La un moment dat a început să-mi facă avansuri eu considerându-le glume. Într-o zi la liceu(suntem in acelaşi liceu amandoi)m-a sărutat.De atunci am început să ne sărutăm la fiecare întâlnire,eu nu consideram asta o relaţie,el da.M-am îndrăgostit între timp de un prieten de-al lui,de fapt erau amici.El bineînţeles s-a supărat,nu a vrut să arăte dar mi-am dat seama.Să nu o mai lungesc,ne-am certat într-o zi foarte rău,i-am şters numărul şi am rămas împreună cu prietenul lui. După o lună ne-am despărţit şi m-am întâlnit la şcoală cu prietenul meu cel mai bun.L-am întrebat de ce mă vorbeşte de rău(pentru că aşa auzeam)şi el mă tot întreba:Ce vrei acum, să ne împăcăm? Am tot vorbit până am ajuns la o împăcare.Ei bine, din acea zi am avut o relaţie serioasă cu el, timp de 8 luni de zile.Dormeam împreună, făceam totul împreună, nu era zi de la Dumnezeu să nu fim amândoi.Eram perfect convinsă că mă iubeşte, eram prea fericiţi, eram de nedespărţit.Eram un cuplu deosebit, îmi dădea sfaturi în orice, vorbeam absolut tot, nu ne minţeam.Prietena mea s-a dat la el şi mi-a spus, a ales să nu mă înşele.Era prea perfect. Când a început şcoala s-a răcit de mine, a început să iasă cu băieţii, pe mine mă scotea mai rar. Vorbeam mai rar deoarece avea treaba(cică).Am aflat intr-o zi că unde ieşea el era şi o fată, la fiecare ieşire era şi era acolo.Am avut n discuţii pe tema asta,până l-am intrebat nervoasă dacă vrea să fie cu ea. Si mi-a răspuns indiferent şi bineinteles dureros pentru mine:Este treaba mea.I-am spus ca vreau să ştiu ce fac, să îmi răspundă.Şi a spus:Fa-ti iubiţi dacă vrei.Şi am răspuns ok, noi despărţindu-ne. După câteva zile l-am sunat, pentru că mi s-a făcut dor.Eu eram obişnuită, incă sunt cu el. Când l-am sunat mi-a spus clar, nu mai vreau să ne impacam.Ei bine de atunci a ţinut-o aşa.Nu am mai vorbit o perioadă pana acum o saptamana. Vorbeam in fiecare zi, seara, dimineata.Vinerea trecuta am iesit cu el, o colega si un prieten de al lui si cand sa plecam acasa i-am zis ca vreau sa raman la el. Iar el mi-a spus ca are treaba si ca o lasam pe altadata, eu enervandu-ma m-am certat cu el si de atunci nu mai vorbim. Intrebarea mea este:Cum aş putea să îl fac să mă caute? Aş vrea din suflet să ne împăcăm, eu il iubesc enorm pe băiatul ăsta. Un sfat ar fi bine venit! Ofer fundiţă vot şi multe mulţumiri!

1 răspuns:
| AR1373 a răspuns:

Cred ca baiatul nu mai vrea nimic de la tine i-a trecut.
Te sfatuiesc sa-l uiti.
Daca stai cu sperante nu se va intampla nimic, asa ca mai bine ti-ai vedea de scoala, de prieteni si l-ai lasa in pace.
Poate cu timpul isi va da seama ce a pierdut, dar poate tu atunci nu o sa-l mai accepti.
Caile dragostei sunt intortocheate si nimeni nu poate sa le intelega.
Bafta happy