| Taniaalexandra a întrebat:

In momentul de faţă ma aflu într-o relaţie de 7 luni cu un baiat, si nu sunt sigura ca il mai iubesc.Nu e ceea ce eu imi doresc, ba e chiar opusul.E timid si in acelaşi timp extrem de pervers.Ma mir cand vad câte ii trec prin cap (bineînţeles că mie nu imi spune, le spune prietenilor, dar eu tot aflu).Pur si simplu ma simt jignita la gândurile lui, face pe inocentul, dar de fapt nu e asa. Vreau o relatie ca lumea, sa fiu îndrăgostita, cu el efectiv ma plictisesc...
Sincer, mi-e frica de singurătate si de a nu-mi gasi pe alticineva.Ma simt asa prost cand ii vad pe toti fericiţi si îndrăgostiţi, iar eu sunt tristă si într-o relaţie cu un băiat pe care nu îl iubesc.Parca mi-e frica de un nou inceput, nu stiu daca o sa imi gasesc pe alticineva daca l-as părăsi.Pareri? Chiar asa avea nevoie de niste sfaturi, nu vreau sa il ranesc dar ma ranesc pe mine daca mai stau cu el...Ce sa fac? Cum sa imi găsesc in sfârşit fericirea? Multumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Desparte-te daca nu mai simti nimic pentru el. La ce sa stai cu un om care te plictiseste?

| HazelEyes77 a răspuns:

Draga mea nu poti sa stai intr o relatie cu baiatul asta daca nu simti nimic pentru el si te face nefericita doar fiindca tie teama de singuratate. E un motiv patetic. In sinea ta stii ca meriti ceva mai bun si fii sigur ca o sa si gasesti. Deci ai curajul sa pui punct. Numai bine

| Romanul86 a răspuns:

Dar ce fel de bărbat e acest om el discută chestii intime și foarte personale despre prietena lui cu alții?

| Raniaa a răspuns:

Nici tu nu știi ce vrei cu exactitate.
Pune punct.
Mai bine să fi singură decât să fi cu cineva, care te face să te simți singură. Iubește-te pe tine suficient de mult, încât să renunți la tot ce te face nefericită.

| ShamelessQboy a răspuns:

Cat de nehotarata si fricoasa poți să fii! Lasi impresia ca nici tu nu stii exact ce vrei de la un băiat.
Rau ca e timid, rau ca e pervers, stii vorba aia " du-te-n colo, vino încoace șezi binișor si nu-mi da pace " cam așa si la tine.

| Eduard196 a răspuns:

Daca ai curajul sa spui la revedere atunci cand trebuie viata te va rasplati cu un nou " incantat de cunostinta"

| AliTheo18 a răspuns:

Stiu ca e greu sa te desparti de cineva, dar trebuie, va faceti rau amandurora, poate o sa te urasca la inceput, dar asa o sa fie mereu, depinde si de el. Nu poti sta cu cineva pentru care nu mai simti nimic. Singuratate? Nu, fiecare isi gaseste fericirea in alte persoane, nu-ti fie frica caci singura nu o sa ramai. O sa gasesti alti baieti pe placul tau, si tot asa, pana vine cel potrivit. Nu poti sa iti gasesti fericirea azi, ca vrei tu. Ci cand o sa apara acel baiat, o sa apara si punct. Asta este adevarul.

| Ether a răspuns:

Cel mai bine e sa il iei si sa vorbiti amandoi despre lucrul asta si sa ii spui ca nu mai doresti sa continue relatia. Daca iti doresti altceva, cu siguranta vei gasi pentru ca banuiesc ca nu esti iesita la pensie. De asemenea, o relatie de 7 luni e o relatie scurta comparativ cu altele si nu iti va fi extrem de greu sa mergi mai departe ca si in cazul altora care sunt de ani de zile impreuna. E bine sa fiti sinceri unul fata de altul in asa fel incat dupa despartire sa va salutati si sa nu fiti dusmani.

| Randomuser2000 a răspuns:

Du te odata cand sunteti mai multi prieteni si confrunta l, daca e asa timid o sa il umilesti, si apoi o sa zica toti baietii wow ce tare e asta si apoi iti iei uun iubit misto aka zack efron si te ai scos, si daca nu mere poti mereu sa kys

| Chetys a răspuns:

Dacă nu-l mai iubești, nu mai sta cu el..in primul rând contează fericirea ta.sunt 7 luni, nu 7 ani, nu va leagan nimic și e aiurea sa-l și ti pe el pe loc, mintandu-l ca-l iubești iar el sa trăiască in minciuna doar pentru ca tu ești in dubi, desparte te de el, abia atunci vezi dacă l iubești. dacă-i duci dorul înseamnă ca-l iubești, dacă nu, caută-ți fericirea in brațele altcuiva

| Indiferent0101 a răspuns:

Daca e prost da-i o pauza. spune-i ca te desparti de el si o sa vezi daca el chiar te iubeste

| AndreeAndreea08 a răspuns:

Tu stii mai bine ce simti pentru el...Nu are rost sa mai stai cu el daca nu il iubesti si nu te face fericita, si chiar daca nu vei gasi pe altcineva imediat dupa despartire nu iti face griji, vei gasi cu timpul pe cineva pe care sa il iubesti si te va face fericita, doar trebuie sa astepti si sa va cunoasteti o perioada de timp iar apoi sa aveti o relatie