| anonim_4396 a întrebat:

Urgent cat mai multe variante. Vreau sa ma despart de un baiat si nu stiu ce motive sa bag, si sa nu il ranesc prea tare. el crede ca vreau o relatie serioasa, am avut si un contact sexual, a fost ok, am crezut ca sunt indragostita. Dar acum dupa o luna, nu mai vreau sa continuam relatia. Ce sa inventez ca sa nu il ranesc, va rog dati-mi idei.

14 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Stii, daca prietenele tale mint sau asa ai vazut la televizor ca se dau papucii, tu poti incerca sa fii mai buna si sa rezolvi problema spunand adevarul. Asta e singura modalitate de a-l rani cat mai putin. Daca minti si el afla ulterior ca ai mintit... se va simti ca un prost si ar putea aparea complicatii.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Imi place limbajul tau. Ar trebui sa iau lectii de la tine. You go, girl!

Cred ca ar trebui sa ii spui adevarul. Ca nu se pricepe sa te faca sa te simti deosebita si ca de aia s-au dus fluturasii. Apoi, daca minti si gasesti alte motive se va tine dupa tine si va incerca sa iti explice ca nu este adevarat ceea ce crezi si asta chiar ca e ultimul lucru de care ai nevoie.

| valy a răspuns:

Spune-i adevarul.ca ai crezut ca esti indragostita.si ti-ai dovedit ca te-ai inselat.si decat sa te tin langa mine si eu sa umblu cu altu.mai bine sa te duci sa iti gasesti pe cineva care te merita.ca eu nu te meritwinking

| psihox a răspuns:

1.Mandria ca s-a ivit contactul sexual.2.Parca ati fost casatoriti .3.Sexul si iubirea ti-a creat ceva greata, nu-i asa? Conversatie cu mama ta.

| marcel_5462 a răspuns:

Spune-i cat mai discret ca ai Sida

| louis3 a răspuns:

Mda...Pai in primul rand trebuie sa il iei foarte usor, si sa ii spui motive bine intemeiate(cum ar fi ca vrei sa stai un timp singura, ca nu esti pregatita pentru o relatie serioasa)iar daca baiatul chiar te iubeste e va intelege! de obicei baietii pun mult suflet intr-o relatie, dar o sa traca peste asta:p

| diana a răspuns:

Simplu.
,, Imi pare rau dar aceasta relatie nu mai poate continua.Eu sunt de vina, nu tu.Sunt sigura ca meriti ceva mai mult.Imi pare rau. Tu esti un baiat deosebit".
Stiu... e vechea cat lumea, dar s-ar putea sa meargahappy

| Paris a răspuns:

Da' scuza-ma cati ani ai? Iti permiti asa sa faci sex cu baietii si sa le dai papucii? Pai stai linistita, ca n-o sa sufere cand o sa vada ca are langa el o fata, careia i-a tras-o cred ca destul de repede, si care il lasa. poate o sa se gandeasca ca nu e suficient de bun la pat, in rest, no problem. Suna-i si zi-i "fraiere, te las", cu toate ca el nu e fraierul in povestea asta. Scuze, dar adevarul cred ca doare

| angelinthedark a răspuns:

Smecheroo, vrei sa il lasi cu limba scoasa, pai spune-i sincer nu cu vrajeli, spune-i ca nu mai simti nimic pentru el si ce sa mai zici altceva...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii sa-ti dea contactul sexual inapoi. ii spui ca ai nevoie de el.altminteri ramai pierduta. ii spui asa; mai, m-ai lucrat? acum trebuie sa te lucrez si eu pe tine sa fim chit, si fistecare pe drumul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zi sa faci in asa fel incat sal superi sai dai motive sa vrea el asta.sa se desparta de tine din cauza ca.inventezi u te porti altfel etc.il tratezi cu indiferenta si tipu se plictiseste si ai scapatlaughing

| carollina a răspuns:

Si eu sunt in situatia ta :S

| rraluca a răspuns:

Spune-i adevarul, nu merita sa il minti. tie ti-ar place sa ti se zica o minciuna in loc de adevar? oricum... poate acelui baiat ii va fi mult mai bine fara tine, avand in vedere faptul ca dupa ce te-ai culcat cu el vrei sa-l parasesti.Hm...si eu care credeam ca baietii se culca cu fetele si apoi le "dau drumul", ce prostie. E prea mult sex si bataie de joc!

| groparul25 a răspuns:

Pai din moment ce el vrea o relatie serioasa cred ca orice motiv ai baga tot va suferii.asa ca cel mai bine ar fi sa ii spui in fata ce simti fara motive cautate si cred ca ar aprecia sinceritatea ta