| Andreeaandreeasaa a întrebat:

Bună TPU!
În seara asta am făcut sex cu iubitul meu.
Sunt pe stop (a treia zi).
El și-a dat drumul in mine
Am 2 întrebări și rog seriozitate.
Dau funda!
Pot rămâne însărcinată?
După sex nu a mai curs nici o picatura de sânge, au trecut doar 2 ore de atunci, sângerările vor mai apărea?
De ce s-au oprit?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In perioada ciclului menstrual nu se poate ramane gravida!
Zii mersii ca s-a oprit ciclul, ca de obicei se pronesc hemoragii, din cauza sexului.

| sierra1 a răspuns:

"El și a dat drumul in mine...Pot rămâne însărcinată? "

Îhî

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul CORECT este un cat se poate de categoric NI.
Daca sperma ajunge in vagin in PRIMA si a DOUA zi a sangerarii menstruale este ABSOLUT/ 100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina.
In cea de a 3-a zi posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata forma sarcina este de SUB 0, 5 -1% daca ajunge sperma in vagin
In cea de a 4-a zi a sangerarii menstruale atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se putea forma sarcina este de maxim 1-2 %
Numai incepand din a 5-a zi de menstruatie posibilitatea de a se putea forma sarcina atinge valoarea de 6 - 10%
In concluzie poti fi absolut sigura si convinsa ca NU se poate sa ramai insarcinata. Sangerarea va porni in mod sigur in orele urmatoare si se va manifesta la fel ca si alta data.
Multa sanatate!

| Teo29 a răspuns:

Mai bine o faceti protejat de fiecare data...
e mai sigur!

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Julia1188 a răspuns:

Poti ramane insarcinata. La intrebarea a doua nu stiu ce sa iti raspund.

| TheGoodDr a răspuns:

Bai, dar atat de disperati ati fost ca nu ati mai avut rabdare sa-ti treaca menstruatia?! Si neprotejat. Eu chiar nu va inteleg. Pe bune!

| BicaMihai15 a răspuns:

Am o bomba care ticaie, oare explodeaza?