| adelina199696 a întrebat:

in urma cu cateva zile a fost ziua mea iar iubitul meu nu mi-a daruit nimic. Noi locuim impreuna iar in acea dimineata abea abea mi-a spus un "la multi ani". Au venit niste prieteni la noi si au ramas pana a doua zi, ei mi-au adus tort si un cadou, mi-au cântat "la multi ani" si mi-au dat cadoul iar iubitul meu se uita foarte dragut fara sa zica nimic. M-am simtit foarte prost ca ei au venit cu de toate iar el nimic. Dupa ce au plecat prietenii nostri a vazut ca sunt suparata pe el si m-a intrebat ce am, i-am spus mai ocolit si s-a suparat pe mine mi-a zis sa ii fac bagajul ca el pleaca si termina cu tot. Voi ce ati face?

10 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, cam trist! La multi ani! Poate fi vorba si de o premeditare aici, daca nu se mai simte ok cu tine, sau cine stie ce alte motive poate avea.
Dar a nu purta un minim dialog, si a-ti cere sa ii faci bagajul, e deja un maxim de nesimtire!
Sa si-l faca singur!
Nu te merita, relax!

| RAY a răspuns:

Ce anume e mai enervant ca nu tia cumparat cadou sau ca omul ti-a spus sa-i faci bagajul?

| corbulalbrosu a răspuns:

Fa-i bagajul asa cum si-a exprimat dorinta, fiindca se pare ca nu este multumit de relatia actuala.

| neutrino a răspuns:

L-as parasi, nu pentru lipsa cadoului in sine, ci pentru lipsa de respect fata de tine. Atunci cand respectul dispare, nu mai poate fi vorba de dragoste.

| Holiday a răspuns:

He, he...lasa-l sa-si faca singur bagajul, de ce sa te obosesti tu?
Acum nu ma intelege gresit, problema majora nu e cadoul pe care nu l-ai primit, daca 365/365 zile pe an iti e alaturi nu-l poti acuza prea tare ca nu ti-a luat cadou, poate nu e stilul lui, pana la urma chestia cu cadoul e doar traditie. Decat un cadou de 3 ori pe an, mai bine un barbat care ti-e in shpe feluri alaturi tot timpul. Dar sa vina cu texte din astea la o nemultumire de-a ta care ai zis ca n-a fost virulenta, nu se face...
Asa ca...invita-l sa-si faca bagajele.

| dragodana a răspuns:

Salut! Pana acum a mai ''uitat'' sa-ti ia cadou? Daca da-poate sa plece invartindu-se. Daca nu-propune-i sa mergeti impreuna sa-l luati.Merita sa-ti faci sange negru pentru unul ca el?

| Ecaterina2016 a răspuns:

Pai el caută un pretext.îi faci bagajul și pa! Nu e vorba de cadou ci de atitudine.

| ℛąin a răspuns:

I-aș face bagajul cu cea mai mare plăcere.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovestory85 a răspuns:

Cu timpul si-a dat seama ca nu are langa el ce isi doreste si din cauza asta a uitat sa mai lupte pentru relatia voastra ca sa mearga,lasa-l liber sa faca ce isi doreste, dragostea cu da sila nu se poate, nu poti lupta singura pentru o relatie sa mearga gaca aveti ganduri diferite, planuri, idei etc ..mai devreme sau mai tarziu ies la suprafata, incearca sa deschizi ochii in mai multe situatii si vezi cum se comporta cu tine si o sa iti dai seama singura ca nu va potriviti.testeaza-l.nu pierde prea mult timp cu el daca nu te mai respecta, castiga timp sa iti cauti persoana potrivita.