| Amalia2305 a întrebat:

Sunt oarecum suparata dintr-un motiv banal mi se pare, dar totusi ma deranjeaza. Sa va spun: sunt cu iubitul meu de7 luni. El este mai mare decat mine cu vreo 4 ani, iar eu am 19 ani. De Valentine's day trebuia sa stam toata ziua impreuna,insa nu s-a mai putut deoarece a avut el o problema si a stat toata ziua la spital cu bunica lui. Am inteles situatia,ba chiar mi s-ar fi parut mie ceva ciudat sa stea cu mine cand bunica lui era la spital si avea nevoie de cineva sa fie langa ea. Ne-am vazut astazi pe 15, insa am ramas putin dezamagita deoarece nu mi-a luat nimic, desi mi-a zis mai multe zile la rand ca o sa imi ia ceva. Nu intelegeti gresit, nu sunt materialista, insa un buchetel de ghiocei pana la urma nu cred ca ar fi costat mai mult de 2 lei mai ales ca el pe data de 14 s-a comportat foarte aiurea cu mine, gen indiferent si nepasator pe motiv ca l-am suparat eu cu un nimic( a recunoscut chiar el azi ca s-a suparat de la nimic). Chiar ma asteptam sa imi ia macar un buchetel de ghiocei. Suntem de 7 luni impreuna,iar el mie mi-a luat un singur cadou, de ziua numelui meu( in vara, cand nu aveam nici macar o luna), ziua mea a fost in septembrie si a facut aceiasi faza ca si acum a tot spus ca imi cumpara cadou, dar pana la urma nu mi-a luat nimic. Atunci chiar m-am simtit prost, insa am preferat sa nu spun nimic ca sa nu se simta nici el prost. El pana acum nu a avut nicio relatie, doar 2-3 zile cu o fata, maine cu alta. La mine stiu ca tine ca mi-a aratat de multe ori, plus ca simt asta mereu cand ma tine in brate, e un sentiment pe care nu vi-l pot descrie. Nu m-am culcat inca cu el si sunt 99% sigura ca nu m-a inselat pana in prezent chiar daca era obisnuit inainte sa aiba o fata oricand avea el chef. Si totusi ma deranjeaza faza cu cadoul, poate si din vina mea deoarece fostii mei iubiti mereu imi faceau cadouri chiar si fara zile speciale. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa ii spun? Sau sa il las asa? Multumesc anticipat!

19 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Probabil nu e obisnuit cu chestile astea,cadourile...
Stii, poate ar trebui sa-i spui ce anume te deranjeaza la el, il ajuti, il corectezi si cu timpul va invata singur.
Momentan este doar o problema minora, ideea e sa comunicati mai mult.

| florg78 a răspuns:

Conteaza intr-adevar sa primesti ceva cat de nesimnificativ insa nu toti pun accent pe a darui ceva, unii pun accent doar pe partea sentimentala si considera ca e destul, daca tu crezi ca il iubesti si il vrei linga tine, ar fi bine sa discutati aspectele ce va deranjaza reciproc, ce v-ati dorii unul de la celant

| Atotstiutorul a răspuns:

Poate nu are bani, da de ce sa iti ia ceva de aceasta sarbatoare nesemnificativa? tu ce i-ai luat? o inimioara? haha, asa ca desparte-te de el pentru ca nu ti-a luat nimic. materialist-o!

| Vvistula a răspuns:

Poate are probleme cu banii si nu stia cum sa reactioneze, de aia s a suparat din nimic, oricum trebuie sa fi avut un motiv, daca ii spui, e posibil sa se supere, noi te ajutam cu opinii dar decizia tu trebuie sa o iei.

| RAY a răspuns:

Femeia e materialista din nastere, tu vreai ca asta sasi aduca un lant de aur,despartele de el, iubirea inseamna materialism atat, aiurea cum ganditi sincer, numai exista iubire, sinceritate doar interese si atat, nu ma regasesc in lumea asta

| LoveSleep a răspuns:

Nu reprezinți niciun interes pentru el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca baiatul nu vrea sa se implice mai mult in relatia asta il doare la basca si ii dau dreptate si il sustin. Fetele se plang ca nu primesc cadouri si cand primesc cadouri tot timpul se satura si se plictisesc.Bravo lui asa trebuie sa procedezi in ziua de azi pentru ca daca esti bun esti luat de prost.Prefer sa dau banii mai degraba unui om cu adevarat sarac macar stiu sigur ca nu i-am dat degeaba.

| Vvistula a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca ai fost foarte activ in perioada asta si ai sustinut toti baietii pana acum laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu... poate sta prost cu banii si poate ca ghioceii i se pareau ceva nesemnificativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca m-ai tine 7 luni pe onanie, nici eu nu ti-as cumpara nimic. Ti-as mai pune si cate o piedica, pe strada...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu i-ai luat lui ceva de ziua asta a indragostitilor?

| Țoglă a răspuns:

Fix de cadouri îi ardea când îi moare o rudă apropiată. Dacă vrei să strici relația, poți să-i spui că te-a afectat chestia asta.Te va credea fudulă și în maxim 2 zile nu o să vă mai salutați pe stradă.

| e1xtz a răspuns:

La 23 de ani este normal sa se simta neimplinit ca are o relatie de 7 luni care nu este materializata si prin apropiere fizica(normal de altfel), mai ales ca din spusele tale era ''gagicar'', dar el a ales sa fie cu tine...si foarte probabil i-a cam ajuns si prin asta rezulta si dezinteresul in a-ti aduce ceva ceva simbolic de ziua 'oilor'.
Nu este vina ta, dar fiecare ar trebui sa isi vada de drumul lui deoarece niciunul din voi nu este implinit in aceasta relatie.

| djlukass a răspuns:

Uite sa iti dau exemplul meu. Chiar daca muncesc si din astea banii nu imi ajung sa fac nu stiu ce cadouri dar asta nu inseamna ca un simplu gest nu poti sa ii faci persoanei iubite. De exemplu ii cumpar trandafiri, nu foarte des dar odata sau de 2 ori pe luna nu mor (pentru 10 lei chiar nu ma impusc) si doamna de unde cumpar ma apreciaza foarte mult spunand ca foarte putini fac asta, dar atata timp cat iubesti nu conteaza restul factorilor. Astazi de exemplu cand am iesit de la munca m-am gandit sa ii iau o prajiturica, ea asteptandu-ma acasa cu mancarea calda stiam ca e in bucatarie asa ca am ascuns prajiturile in casa, iar dupa ce am terminat de mancat si eu si ea am iesit din bucatarie fara sa ii zic nimic si m-am reintors cu prajiturile. Nu a fost un gest extraordinar sau stiu eu ce, dar daca ajungi sa apreciezi si cel mai mic lucru esti un om fericit. A fost surprinsa pentru ca nu se astepta si i-am indulcit si ziua big grin. Nu am nevoie de laude sau ceva, dar un gest mic pentru o domnisoara care merita atentie trebuie facut. Eu cel putin asa consider, pentru ca eu nu i-am facut niciodata cadouri scumpe sau ceva pentru ca trebuie sa ma intretin si la facultate si e foarte greu cu salariile din Romania, dar fiind o fata cu capul pe umeri apreciaza lucrurile acestea.

| jewnina a răspuns:

Nici sa nu te culci cu el

un baiat cand iubeste nu stie ce sa ii mai cumpere la fata, si-ar cheltui toti banii cu ea, asta al tau..mai bine ii dai papucii, sigur a gasit pe vreuna care ii face poftele care tu nu i le faci :-)

| smil3y2002 a răspuns:

Pentru el sunt nesimnificative vad insa pentru tine conteaza mult atentia. Poate nu a avut bani sa iti cumpere. Fiind deja a 2-a oara normal ar fi sa ii spui. O relatie se bazeaza in primul rand pe sinceritate. Iar daca el iti va spune ca nu a avut bani sa stii ca e singurul motiv pentru care trebuie iertat. Daca inventeaza alte scuze sa stii ca minte.
Tine minte un lucru: nici un barbat nu asteapta asa mult o fata cand are trecutul pe care il are. Necesitatile barbatului sunt permanente cand are o viata sexuala activa. Nu vreau sa te descurajez sau sa intru in relatia voastra dar eu nu pot sa cred ca nu a fost cu o alta oricat de mult te iubeste.
Iar pentru ziua de ieri un buchet de flori il meritai cu toata inima mai ales ca nu a fost langa tine, oricare ar fi fost motivul lipsei.

| Dice3 a răspuns:

E indragostit de bunica-s, obisnuieste-te cu ideea my darling big grin

| Lolipop321 a răspuns:

Clar nu ii spune. Poate nu avea bani.