| PaulikaPaul a întrebat:

BUNA TPU...in urma cu cateva zile am adaugat o prietena nou pe FB,vreau sa va intreb cum sa ii spun sa o scot la o intalnir vreau sa va spun ca nu o cunosc absolut de loc,si in prezenta fetelor sunt foarte timid, REAMINTESC NU O CUNOSC DE LOC...MULTUMESC

4 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Intai intreab-o
cunoaste-o happy pune-i intrebari despre ea happy ce-i place ce nu-i place happy
apoi invite-o sau incearca s-o inviti
la o intalnire

Răspuns utilizator avertizat
| HPPJATO a răspuns:

Ar trebui sa incepi sa o cunosti mai bine pentru ca daca nu stii care e caracterul ei nu va merge nimic. Dupa ce consideri ca ai cunoscut-o in destul poti sa o inviti la un film, o prajitura etc. si sa vorbesti mai mult cu ea si sa o cunosti SI mai bine. Cand esti sigur sigur ca poti avea incredere in ea poti sa o intrebi daca ar vrea sa mearga la intalnire cu tine (nu una ca intre prieteni).

| Hematie a răspuns:

Eu n-as invita-o nicaieri, nu acum! Nu o cunosti deloc si ca bonus, esti timid. Deja te vad cum o sa stai in fata ei (mai ales daca-ti place de ea, o sa fi si mai timid) incercand s-o intrebi la ce liceu e, cand s-a nascut, daca-i place zapada de afara sau daca seara bea un ceai de menta inainte de culcare sau si mai RAU, in incercarea ta de a face impresie buna, vei plati consumatia.
Mai bine cunoaste-o usor usor pe facebook, da-i cate un "buna" si un "ce faci". Arata-i ca esti "normal". Nu vrea sa auda ca dai 360 pe bike si nici ca stai in cap 3 minute ori ca in fiecare seara faci 300-350 de flotari. Vrea sa auda ca te-ai trezit la 11 jumate si ai gasit niste cola in frigider si ti-ai pus un pahar sa bei, ca ai vrut sa-i iei mamei tale o ciocolata milka cu alune pentru ca ii place ciocolata aia si tot asa. Vezi ce mai spune si ea, ce ii place. Bine, nu o lua mot-a-mot, intelegi ideea.
Apoi o intrebi ce ar fi sa va vedeti la o ciocolata, dar o plateste ea, iar tu. dai o cola. (daca ii place cola big grin ).

Depinde si de tine si de ea (cam ce compozitie aveti. poate tu vrei o apa plata si ea un J&B si un pachet de Kent la cafeneaua din colt. si atunci nu mai merge cu o cola laughing)). sau poate o jignesti cand o pui sa dea o ciocolata laughing )
Si s-ar putea ca ce am spus mai sus sa nu meargawinking