| asdfg19 a întrebat:

Am si eu o intrebare daca sunte-ti amabili sa ma ajutati si nu sa ma luati la misto! Eu sunt o persoana foarte timida si in prezenta fetelor incepe si imi bate inima foarte tare sau tremur cand o fata este in prezenta mea mai ales daca nu o cunosc, daca le cunosc numai am asa mari emotii si din cauza aceasta as vrea sa va intreb cu pot sa imi fac si eu o prietena. Pentru ca, din cauza emotiilor imi este foarte greu sa imi fac o prietena pfff! Chiar astazi m-a sunat o fata care o cunosc si m-a luat prin surprindere asa :O! M-a intrebat ca daca vreau sa stau cu ea! Cand am auzit deja m-am pierdut, nici nu mai stiam unde sunt! Ca sa va lamuresc fata aceea este prietena unui prieten de al meu de la scoala! Nu cred ati inteles prea bine dar din cauza emotiilor numai stiu nici sa scriu calumea imi este foarte greu si acum ma tot gandesc la ce mi-a spus si deja imi bate inima foarte repede si incep sa tremur! Va rog foarte frumos sa nu ma luati la misto! Vreau si eu un ajutor din partea voastra daca sunteti amabili! Va Multumesc Mult!winking

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Linisteste-te si nu mai fi asa emotionat in prezenta fetelor,stai cu fata daca si tu o placi, invit-o la un suc, la un film, in parc, plimbati-va si incearca sa nu te mai pierzi...

| pisicutzamik a răspuns:

Buna,pai in primul rand lasa emotiile,gandeste-te la acea fata care este in fata ta ca la un prieten pe care il cunosti, adica sa vorbesti cu ea cum vorbesti cu un prieten, esti barbat ce naibii controleaza-ti emotiile doar nu esti o fetita plangacioasa! asa ca suna fata si da-i o intalnire, cumpara o ciocolata si mancati-o impreuna, vb despre ce ati mai facut lasa emotiile deoparte!

| DoctorLove a răspuns:

Astea toate trec cu timpul, te asigur! Am avut si eu multe probleme din astea de timiditate si de la varsta de 18 ani au inceput sa treaca. si acum la 19 ani ma dau la orice tipa imi pica cu tronc. laughing
Ai incredere in tine!

| Ochelaristul a răspuns:

Poi eu zic sa lasi naiba emotiile astea sa te bagi pe fata

| asdfg19 explică:

Treaba e in felul urmator ca acum nu stiu daca fata respectiva a vorbit serios sau a facut misto! Eu din partea mea nu ma consider un baiat frumos si faptul asta ma mira ca s-ar putea sa fac misto! Nu stiu ce sa zic... Si sa va mai spun ceva daca vreti sa ma credeti! Am 20 de ani si pana acum nu am avut nici o prietena pentru ca nu ma consider frumos si nici nu am putere din cauza emotiilor ca sa fac eu primul pas asa cum ar trebui! Dar asta e mai departe vedem ce se intampla :-s