| Marianette a întrebat:

In urma cu cateva zile am facut sex protejat cu partenerul meu. La finalul actului, deasupra penisului sau era un lichid alb. Mentionez ca prezervativul nu s-a rupt si nici nu era fisurat, l-am verificat cu apa. Sperma poate iesi prin inelul prezervativului sau era lichid de la mine acela? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In timpul sexului din cauza placerii si a starii de satisfactie, glande specializate existente in vagin intra in activitate si produc lichidul lubrifiant necesar pentru a fi mentinuta umididatea mucosei vaginale. Acea secretie lubrifianta are culoarea si aspectul asemanator cu cea a spermei. De obicei in portiunea de la baza penisului care este situata imediat deasupra inelului ingrosat al prezervativului, se poate aduna astfel de secretie mai mult sau mai putin asemanatoare cu sperma, care multora le provoaca fiorii... de teama. Insa aceste temeri sunt absolut inutile fiindca printre prezervativ si penis teoretic este imposibil sa treaca sperma sau orice alt lichid si cu atat mai putin sa poata sa se scurga pe sub inelul care are rolul de a strange si fixa prezervativul de penis. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu era sperma, era secretie vaginala de la tine.

| minrest a răspuns:

Pai si daca iesea prin inel se aseza pe varf? Bine, prin frecare se deplaseaza unde e acalmie, dar totusi, de la baza? Si cum ajungea la baza; doar nu era asa de larg prezervativul? Pe scurt, nu vad cum ar fi posibil sa fie de la el; cred ca e o spuma generata de frecare.

| Marianette explică (pentru minrest):

Nu era larg prezervativul, iar penisul lui era in erectie cand a iesit din mine, gen a iesit imediar cum a terminat. Mi-a spus ca atunci cand a iesit si eu aveam aceeasi secretie. Deci e secretie de la mine?

| Anonim2314S a răspuns:

Era secretia vaginala