| FCMMM a întrebat:

Incep prin a povesti cele intamplate.

Prin 2012 am cunoscut o fata pe FB care locuieste la vreo 100 km de mine cu care am inceput sa vorbesc deoarece era prietena unui bun tovaras de al meu. Fata nu mi-a prezentat nici cel mai mic interes atunci cand am cunoscut-o si chiar faceam misto de ea pe acest subiect. ( sa nu uit... avem 14 ani toti 3: eu, ea si tovarasul).

Ii faceam diferite faze gen ca ma dadeam la ea, ii ziceam ca vreau sa fiu cu ea si dupa o lasam "cu buza umflata".Imi facea o mare placere sa fac misto de ea. ( urat, nu?).

Ma rog, intr-o zi o vad On si ma bag in seama cu ea si din discutie in discutie ajungem la un subiect: Sexul. Ea tot zicea ca e in stare sa isi piarda virginitatea cu mine, ca ma iubeste la nebunie si din astea.

Atunci zic in mintea mea "nebuna fata, ma mai freaca la cap dupa cate i-am facut?" ( sa nu uit sa precizez ca o injuram de tot neamul ei zilnic si ea tot ma voria).

De atunci am mai vorbit de cateva ori cu ea si parca incepea sa imi placa de ea ( nu stiu nici acum daca imi placea ea ca si persoana sau ea ca si posibil partener de sex).

In fine, ma bag din nou cu ea in seama si ma combin cu ea pentru a cincea oara, cu toate ca mereu facusem misto de ea in ultimele 4 dati.

Ma rog, de ceva timp ne intelegem cand vorbim si ea imi zice mereu ca ma iubeste si ca ar vrea sa fiu langa ea si ca oricand e gata sa facem sex.

Adica nu stiu, ma simt ciudat sa fiu primul baiat din viata ei dupa tot ce i-am facut. Oricum, nu ma lasa sufletul sa fac cu ea si apoi sa o las.

Astept multe critici din partea voastra pe care le accept deoarece stiu ca am gresit.

Precizez ca a fost mereu sincera cu mine si ca sunt 100% convins ca nu ma inseala (simt foarte bine aceste lucruri).

Ma iubeste? Sa fac cu ea? Se razbuna pe mine? Sa merg la ea?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Voi incepe prin ati spune ca nu meriti o astfel de fata, daca e sincera. Si daca se razbuna, o meriti din plin. Scuze dar nu m-am putut abtine.
Acum, nu cred ca trebuie sa ne intrebi pe noi ce sa faci cu ea. Tu ar trebui sa stii cel mai bine ce vrei sa faci. Si nu ar trebui sa te intorci la ea daca te iubeste sau sa faci lucrul asta pentru ea, pentru ca iti pare rau pentru ce i-ai facut, pentru ca nu vrei sa o dezamagesti etc, etc. Cred ca iti pui intrebarile prost, care nu ar trebui sa fie "Ma iubeste sau nu?" ci ar trebui sa fie "O iubesc sau nu?", "Vreau sa fiu cu ea pentru ca imi place de ea si imi place sa petrec timpul cu ea sau din alte motive?", "M-am tot despartit de ea tocmai pentru ca nu imi place de ea sau pentru ca am stat din motivele gresite in aceasta relatie?".
Daca in urma acestor intrebari iti dai seama ca tii la ea probabil ca ar trebui sa te impaci cu ea si sa faceti pasul cel mare si odata cu acest lucru poate ae trebui sa iti revizuiesti atitudinea fata de ea.
Intr-o relatie nu ar trebui sa stai niciodata doar pentru ca nu vrei sa il ranesti pe celalalt sau din vinovatie sau din cu totul alte motive decat acela ca tu tii la persoana respectiva si vrei sa fii cu ea pentru ca iti place de ea.
Exista posibilitatea ca ea sa tina la tine si chiar sa te vrea inapoi, dar exista si riscul sa vrea sa se razbune ( si fie vorba intre noi, nu este ca si cum nu ai merita-o tongue). Nu am cum sa stiu ce are ea de gand.
Oricum bafta iti doresc si sa auzim de bine!