| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna Tpu.Incep sa va explic.
De cativa ani, imi place foarte mult de un tip.Cand il vad,imi bate inima, nu ma pot concentra decat la el, unde e el, parca m-as duce si eu.As face orice, sa ii fie lui bine laughing. El stie, dar incearca sa fie "dur" cu mine.Ma rog, asa e felul lui de a fii.Nu vrea sa ii arate unei fete, ce simte pentru ea.Cu mine, nu se poarta chiar urat.Imi ia mainile si se "joaca" cu elelaughing. Ma trage de sutien,incercand sa mi-l desfacalaughing, ma tachineaza, dar ideea e ca,daca eu nu il bag pe el in seama, nici el nu ma baga pe mine. straight face E complicat, mai ales, ca ne cunoastem de 6 ani, iar pana sa imi placa de el, era schimbat.Eram prieteni, stateam impreuna.Acum, e altfel.Am avut multe probleme intre noi. Certuri, batai,... Eu ma oftic din orice.Si mereu,mereu,mereu, plangstraight face. Cand ma cert cu el, sau cand se intampla ceva ce nu imi place mie.
Ideea e ca acum un an, am fost impreuna.Ne-am despartit, oarecum.Nici macar nu mi-a spus. Dintr-o data, vorbea cu mine exact cum vorbeste cu femeia de servici straight face. acum 4 saptamani mi-a spus ca se muta din scoala aceasta, iar eu am plans mai toata ziua.Eu am vazut cum se uita la mine, atunci cand nu eram eu atenta, ramanea pur si simplu BLOCAT.Imi cer scuze, ca am scris cam mult, dar am nevoie de ajutor.Eu am vorbit si cu mama despre asta, dar nu am inteles nimic din ce mi-a spus ea;|
dau funda si vot. Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

De multe ori prieteniile se transforma in relatii, desi multi se feresc sa inceapa o relatie din cauza fricii ca vor pierde si prietenia. Nu stiu exact ce vrei sa stii, deoarece nu inteleg intrebarea, insa ce iti recomand eu ar fi sa discuti cu el deschis, sa vezi ce se poate repara, daca va puteti impaca, sa vezi ce simte si el si poate ar trebui sa nu mai fi mereu (citez) ofticata, pentru ca asta porneste certuri si nimanui nu ii place sa fie certat aiurea, nu? Cat despre "raceala" si "duritatea sa" nu e nimic anormal, fiecare are felul sau de a fi, iar unii sunt reci in relatie, la exterior dar interiorul este la fel de sensibil. In ce priveste transferul, asta nu e un sfarsit de lume, inca va puteti vedea sau vorbiti pe net...iar daca el se transfera doar dintr-un moft fara sa fie vreo problema, poate ramane pentru tine la scoala asta. Dar sti cum spune vorba aceea:"Cand iubesti pe cineva, il lasi liber" Daca el nu simte nimic, ar trebui sa il lasi si sa te gandesti ca esti tanara, la inceput si viata nu se opreste dupa o despartire.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu iti faci iluzii cu omul nepotrivit dar daca insisti bagate tu in seama cu el, tu esti interesata in el si incerci sa-i castigi atentia altfel il vei pierde sau vei pierde lupta pentru el incercand, fiind ceva diferit.

| zahy a răspuns:

Nu cred ca e persoana potrivita daca au fost batai. dar dupa 6 ani va cunoasteti foarte bine si poti deschide o discutie foarte serioasa in care sal intrebi ce simte pentru tine. dar ai mare grija sa nu profite de tine. ii poti spune ca tu inca ai aceleasi sentimente pentru el, daca el mai simte ceva pentru tine. Dar nu cred ca este ok daca el dejea tea batut. in fine tu faci cum zice inima. dar inima acum poate fi proasta asa ca ai putea incerci alte drumuri si inima se va atasa si de alte persoane. ai putea sa renunti la el totusi sunt 6 ani. ai putea merita ceva mai bun decat un badaran care loveste o fata, cand veti avea copi si acte va fi mult mai dur si mai ales cred ca te va si insela iaru tu vei fi trista vei plange si pentru gelozie vei lua bataie *pentru realitate), dupa ce a trecut atata timp daca chiar te iubea ar fi facut ceva mai ales ca cu siguranta se vede ca iti place de el. Eu cred ca aceasta dragoste a ta se va transforma in tragedie, regret, timp pierdut.