| Andreeaioana33 a întrebat:

Iubitul meu s-a despartit acum 2 saptamani de mine dupa cateva luni. Din cauza ca faceam unele copilarii, eram mai seaca o perioada, nu se mai simtea bine. Nu mi-a zis de ce dar asta cred. Am tot incercat sa repar lucrurile, sa nu ii arat ca sufar sa par ok si am dat-o mai in bara. Dupa am inceput sa ii scriu, sa ma bag in seama cu el am tras de el si am facut si mai rau de acum de multe ori ma evita. Noi prin unele imprejurari ne intalnim destul de des, in unele cercuri de prieteni si nu stiu ce sa fac sa ii arat ca imi pasa de el, ca inca il iubesc si regret toate si m-am schimbat. Acum e si orgoliul cred, el zicea ca uneori indiferenta e atragatoare si sa nu trag de el. Treaba sa se reindragosteasca daca mai e sa fie, sa vorbeasca 2-3 min cu mine si sa simta iar conexiunea aia.
Ce ar trebui sa fac, cum ar trebui sa ma comport?
Am zis sa ii scriu cineva ceva frumos ce am zis de el, dar mi-e teama ca ma crede mai disperata si sa fac si mai rau. Eu i-am zis ca voi lupta sa repar lucrurile.
Dar nu stiu cum sa mai procedez cand ne intalnim in grup.

Dau funda:* msss

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O relatie odata rupta, nu se mai lipeste niciodata.
Nu stiu de ce te incapatanezi sa-l readuci in viata ta, odata ce relatia asta nu a fost fericita si nu are sanse sa fie vreodata?
Vezi-ti de drum si nu te mai umilii degeaba!

Răspuns utilizator avertizat
| NarcisIfrim a răspuns:

Chiar e nevoie ca el sa te invete,sa il lasi in pace?
daca il iubesti,fa chestia asta:scrie-i un mesaj frumos si serios,in care scrii cat de mult il iubesti si l-ai iubit,si spune-i ca daca el considera ca asta e bine pentru el,atunci asa sa fie
si dupa nu il mai cauti,nu il mai bagi in seama, il lasi de tot in pace, si iti vezi de viata ta, nu il mai urmaresti pe Instagram, nimic, nimic.
asta daca mai vrei sa ai o sansa minima la o noua relatie cu el.
arata-i ca esti bine fara el si chiar nu iti pasa daca va mai fi o noua relatie.

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Stai linistită și lasă timpul să ți arate cum sta treaba, acum că tu i ai arătat că ți pare rău, lasă l în pace, se gândește și îi trece, pentru ca nu ai ce face mai mult de atât, dacă e să rămâneți împreună vă împăcați, dacă nu, învață din greșeli și mergi mai departe. Dacă ai fost seacă și băiatul s-a simțit singur e drept că acum vrea sa fie lăsat în pace, ori poate e în cunoaștere cu altă fată. Dacă reveniți la normal te rog nu mai fi seacă și cu mult orgoliu, nici ție nu ți ar cădea bine sa se poarte așa cu tine. Numai bine!

| Andreeaioana33 explică:

Tin sa mentionez, este fecioara*