| ansei a întrebat:

Joia viitoare am banchetul si o sa particip si eu la miss & mister. Dupa cum stiti, daca vrei sa participi trebuie sa mergi cu un partener. In spatele meu stau doi baieti cu care ma inteleg cel mai bine din clasa. Acum o luna unul din ei mi-a spus, de fata cu celalalt, ca colegul lui de banca ma place. Eu nu ma gandisem niciodata la el mai mult ca la un prieten si l-am cam lasat in friendzone. De atunci am tot vorbit si imi place sa stau cu el, si chiar as vrea sa particip cu el la miss & mister. Dar, dupa ce s-a intamplat si cum e foarte timid, nu cred ca o sa aiba curaj sa o faca. Sunt 100% sigura ca nu merge cu alta fata si ma gandeam sa l invit eu maine. Vi se pare aiurea? Astept pareri

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideea este foarte buna. Fii deschisa cu el si invita-l tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU vei incalca nicio regula de natura etico-morala, prin intentiei ta de a discuta cu el in privinta problemei amintite, bineinteles ca poti sa-i adresezi intrebarea prin care sa-l anunti ca ti-ai dori ca el sa fie partenerul la banchet. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tu o sa mergi la el sa îl inviti crede-mă ca o sa accepte. Ai zis ca ii place de tine, dar ca e mai timid. De ex și eu sunt cam la fel. Nu as merge sa invit eu fata neapărat, dar dacă ea m-ar invita undeva și mi-ar plăcea de ea sigur as accepta invitația. Deci eu zic sa încerci.

| ansei explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! O sa-l intreb maine.

| Mynameis93 a răspuns:

Dacă tu vrei să-l inviți, care ar fi problema? Dă-i mesaj fato

| Fata1234 a răspuns:

Faci ce simți dacă ești sigura ca vrei sa mergi cu el dc nu?