| Loverdy11 a întrebat:

...La primul meu contact sexual nu mi-a curs sange, eram virgina, insa prietenul meu nu ma crede ca cica daca nu mi-a curs sange nu am fost(pe mine ma oftica ca eu stiu ca am fost si ca nu m-am ***** cu nimeni, el a fost primul)si mai zica ca sunt prea larga ca cica imi incap 3 degete inauntru si ca nu ma crede ca am fost, ma doare cand il aud ca zice asta.Ce credeti ca ar trebui sa fac sa ma creada ca am fost. Nu a intrat decat 3-4 cm ca ma durea prea tare si mai suportam durerea... Daca m-ati putea ajuta cu un sfat ceva..Multumesc anticipat :* Va pup

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

E normal sa fie suspicios, insa explica-i ca avand in vedere ca esti iubita lui si ca ai avut incredere in el si ai facut sex (sau macar ai avut aceasta intentie) si el ar trebui sa aiba incredere in tine. Spune-i sa caute pe net si sa citeasca articole si informatii despre sex si o sa se lamureasca singur, ca nu curge sange la toate fetele si e nu e nimic anormal... Himenul se poate rupe si singur si pana la urma nu spune nimeni ca e obligatoriu sa curga sange. Daca nu vrea sa inteleaga, inseamna ca nu te merita.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toata lumea stie ca 20% din fete nu sangereaza la dezvirginare. Sunt convinsa ca partenerul tau nu poate fi atat de prost incat sa nu stie asta, dar vrea sa-ti dea papucii si nu stie cum, asa ca foloseste asta ca pretext. Nu te mai enerva, ca nu merita, paraseste-l tu si uita-l, fiindca doar te-a folosit.

| Spinoasa a răspuns:

Iubita in primul rand el nu are incredere in tine ar trebui sa te creada daca te iubesc, desigur(mi-se pare josnic ceea ce ti-a spus). Spune-i sa se informeze si dupa sa vorbeasca, e o nesimtire scuza-ma ca iti spun...chiar nu te merita.Cati ani ai?
Poate ca trebuia sa mai astepti sa faci marele pas(sunt sigura ca acum iti pare rau ca ai facut marele pas cu el)Ai grija de tine, si vb cu el daca vezi ca nu merita numai ai de ce sa te chinui sa ii explici.O sa isi dea singur seama la un moment dat ca a gresit si o sa ii para rau.

| Loverdy11 explică (pentru Spinoasa):

Eu am 16 ani, iar el are 21 ...si oricum mi-a zis ca ma iubeste oricum, chiar daca am fost sau nu...Nu regret nimic din ce am facut cu el pentru ca si eu il iubesc, multumesc mult si tie pentru raspuns:*big hug Te pup

| bomboniqueeeeeeeeee a răspuns:

Prietenul tau nu are prea multa experienta in domeniul asta, daca nu stie sa faca diferenta dintre o fata virgina si una care nu este virgina. Plus de asta nu toate sangereaza la primul contact sexual, scrie peste tot asta.happy

| roxaa15 a răspuns:

Prietenul tau ar trebui sa aiba incredere in tine si pe lanaga asta ar trebui sa se documenteze sa vada ca sunt fete care nu sangereaza la dezvirginare din diferite cauze: ori ai un himen elastic si nu te-a dezvirginat din prima, ori puteai sa te dezvirginat fara sa stii in urma unor exercitii fizice( sfoara de ex) ori, desi sunt rare cazuriile sa te fi nascut fara himen sau pote ca ai sangerat 2-3 stropi si atunci e insesizabila sangerarea.

| Ina93 a răspuns:

Pai mai incerca sa te culci cu el ..nu ti s-a rupt himenul bine si de aia sau mai intamplat la mai multe fete chestia asta ..si in al doilea rand prietenul tau nu are incredere in tine..si eu nu cred ca la primul contact sexual esti larga ca sa bagi 3 degete ..deci sa o lase mai moale oh go on.

| Loverdy11 explică (pentru Ina93):

Am facut-o acum o saptamana si o zi si apoi mi-a venit ciclu peste vreo 3 zile...si nu am mai putut face nimic, in momentul ala s-a jucat el si mi-au incaput 3 degete pentru ca eram si foarte excitata si eram si pe stop mi se pare normal sa intre 3 degete ca eram de zici ca aveam o sticla de lubrifiant pe mine...Multumesc mult oricum:* pup :*>big grin

| Lia09 a răspuns:

Inseamna ca prietenul tau degeaba are 21 de ani, daca nu e deloc informat in privinta dezvirginarii. Sunt fete care au himenul mai elastic si e posibil sa nu curga deloc sange, dar na. In plus, se vede ca nu are deloc incredere in tine.
Si chiar daca nu erai, ce? El vrea sa zica ca a fost virgin pana acum? Nu prea cred!

| Iubibila01 a răspuns:

Un badaran, nu te merita!

| Ciresyk a răspuns:

Nu e neaparat ca prima data sa iti curga sange, poate himenul nu ti s-a rupt daca a intra3-4 cm si poate il ai mai elastic si se va rupe a 2-3-a oara, explica-i chestia asta si daca nu te crede..asta e...nu ai de ce sa ii dovedesti cv cuiva care nu are incredere in tine!
happy