| irinaaa1998 a întrebat:

Buna Tpu...luna trecuta pe 11 mi a venit menstruatia, iar luna aceasta trebuia sa imi vina pe 8...eu am ciclul neregulat..imi puteti spune care a fost perioada fertila? Pentru ca am avut contact neprotejat pe 7 aprilie. Exista riscul sa raman insarcinata? Mie nu mi a venit nici pana astazi, am fost foarte stresata luna trecuta, in martie...si ma gandesc ca e posibil sa fie si de la stres.Am simtome premenstruale, sani sensibili, dureri de spate.dar nu sunt la fel de puternice ca alta data.
Dau funda

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciclul neregulat trebuia sa-ti vina pe 8? Ai impartit universul la 0?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze ca folosesc aceasta metoda de a reusi sa raspund dar altfel nu pot posta raspunsul. Multumesc pentru intelegere.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

In cazul ciclului menstrual neregulat nu se poate stabili data viitoarei menstruatii si din acest motiv nu se poate stabili nici data producerii ovulatiei. Rezulta cat se poate de clar ca nu se poate calcula/determina nici perioada fertila. In consecinta, cu toate ca lungimea unui ciclu menstrual neregulat nu poate fi anticipat, totusi sexul din 7 aprilie a fost intretinut oarecum inainte de urmatoarea menstruatie prevestita se pare si de aparitia simptomelor premenstruale. Deoarece in perioada de 7-9 zile dinaintea menstruatiei formarea unei sarcini este imposibila, probabil ca din acest motiv nu ar trebui sa-ti faci probleme in cazul in care ciclultau menstrual nu este foarte tare dereglat. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ti-o fi venit sa faci sex neprotejat taman pe 7, nu-mi pot explica! Tu nu stii, ca in cartea fertilitatii ziua 7 este ziua cea mai fertila din luna? Clar, ai ramas!

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

Pe 7 martie trecusei deja de perioada fertila, dar pentru protectia ta, mai ales ca ai ciclu neregulat, ar trebui sa te protejezi mereu.