| RaDDD a întrebat:

Buna TPU M-am apropiat de o fata de ceva timp, totul a fost ok, am iesit cu ea, petreceam tot mai mult timp impreuna dar cand a venit momentul sa fie mai mult intre noi, ea s-a indepartat, mi-a spus ca tine la mine dar ca putem fi doar prieteni. Nu a mai avut relatii inainte si mi se pare un pic speriata de posibilitatea asta. Am asteptat, au fost perioade in care vorbeam mai rar dar in continuare situatia a ramas aceeasi. Sincer, cred ca evita sa-mi dea un raspuns negativ clar, pentru a nu ma indeparta... M-am atasat foarte tare de ea si nu prea stiu ce sa fac; credeti ca mai are rost sa astept sau trebuie sa trec pur si simplu peste asta?

3 răspunsuri:
| serendipity8300 a răspuns:

Poate o mai intrebi odata ii spui ceva de genu daca nu mai tii minte acum ceva timp ti-am pus o intrebare daca mai tii minte. vrei sa fii cu mine? si vezi ce-ti raspunde daca evita un raspuns concret poate o saruti.

| Takocska a răspuns:

Uite asta e problema daca spune din prima ca "numa prieteni vom ramana" atunci noi baietii am vorbit cam prost noi ratam acolo ceva. si daca deja ai reusit sa fie prietenu ta sa fie prietena da deja e enorm de greu eu treaba asa cand ratam si ramanem prieteni un an m-am chinuit ca sa fie prietena mea si a fost 5 zile ca nu poate sa uite la mine ca si pr lui. Deci daca o fata spune ca numa prieteni atunci noi ratam ceva nu vorbeam asa cum trebuie nu gestionam lucrurile bine sau orice alt lucruhappy. Lasa sa fie prietenu tau nu te chinui treci la o alta si daca atunci e geloasa pe cealalta treci napoi si intrebi de ce e si asa maideparte dar daca nu e geloasa lasa ideea cu tot ca inca odata va fi prietena ta. Asta e parerea mehappy

| 0IoAnA0 a răspuns:

Pe ea sigur o sperie faptul ca nu a mai avut relatii inainte saauu... poate ea nu tine la tine in felul cum ti tu la easad. cel mai bine e sa fi alaturi de ea ca sa o faci sa se simta in siguranta si dupa incearca sa vb serios cu ea si sa ii explici ca o vei lua usor cu relatia...dar daca tot te refuza inseamna ca nu vrea si gata. dar daca nu vrea sa nu te indepartezi de ea.bafta!happy