| missME a întrebat:

Suntem colegi (cls 12), am fost impreuna 5 luni de zile-perioada in care eu m-am atasat foarte tare de el, ne iubeam mult si eram fericiti. insa in ultima saptamana ne-am indepartat, nici acum nu stiu motivul... si am riscat si l-am intrebat daca mai are rost sa continuam asa si mi-a zis ca nu mai e ca la inceput si ca poate ar fi mai bine sa luam o pauza. eu find mai orgolioasa i-am zis ca ne despartim fara pauza si cred ca i-am ranit orgoliul. acum s-a impacat cu fosta prietena si eu sufar foarte mult. credeti ca mai am vreo sansa? ma evita si nici macar nu se mai uita la mine. nu stiu daca e bine sa il evit si eu sau sa incep sa vorbesc cu el ca simplii colegi, am impresia ca ma priveste in scarba, nu stiu daca m-a uitat sau daca se mai gandeste macar la mine... nu inteleg de ce s-a intamplat asa si ce ar trebui sa fac in continuare thinking

Răspuns Câştigător
| Lidiushk a răspuns:

Variante sunt: Să-ți iei inima în dinți și să-l întrebi de ce te evită,sau dacă e supărat sau de ce are comportamentul acesta față de tine? Din ce ai scris eu înțeleg că te-a uitat, poate vroia de ceva timp să întrerupă relația și nu știa cum să-ți zică, și-a reluat o relație (deci nu se mai gândește la tine.Sau o face ca să vadă cum reacționezi sau ca să te uite.Acum depinde ce a fost și cu "fosta și actuala"... unde a fost foc rămâne cenușă).Eu nu prea am încredere în băieți.Niciodată nu sunt sigură că tot ce spun și fac e 100% real! De asta te sătuiesc să-l uiți deșii nu e ușor! Noi fetele punem suflet! Să îi arăți că ești nepăsătoare și dacă te vede cu alt băiat poate o să reacționeze și o să-și dea seama ce a pierdut!