| melisut a întrebat:

m-am certat azi cu prietenul meu, de la o vreme imi spune ca nu ma mai iubeste ca la inceput dar tine la mine, azi i-am reprosat ca nu ma duce sai cunosc parinti a zis ca va face ceva in privinta asta cand e momentul, nu imi acorda suficienta afectiune i-am spus asta si l-am pus sa aleaga ori imi ofera atentie ori ne despartim a zis ca imi va oferii atentie dar mie teama ca nu va fi asa, ma simt ranita dar nu vreau sa ies din relatia asta, cum as putea sa-l fac sa ma iubeasca ca la inceput? ce parere aveti ma iubeste pana la urma sau nu ca numai inteleg nimic? va rog dati-mi un sfat (dau funda)...

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Eu zic ca nu te iubeste ca esti agramata.
daca tu esti un stres si stai pe capul lui, ce vrei sa faca? daca el nu vrea sa ii cunosti parintii, sunt motivele lui, respecta-i-le, nu ii intreba alegerile. tu ce ai vrea, sa stea dupa fundul tau 24/24? lasa-l sa aiba si intimitatea lui. da-i aeeeeeeeeeeeer, nu il mai omori atat cu afectiune. nu trebuie sa iti dea 28998190280 msg, sa te sune 120 ore pe zi sau sa stea limba in limba cu tine toata ziua ca sa te iubeasca.

| Florinapopica a răspuns:

Hei draga mea! E clar, l-ai plictisit, e monotonia aia care apare intr-o relatie! Cum sa iti spuna ca nu te mai iubeste? E nebun? Pentru ce mai esti cu el? Pune punct! De cat sa te calce in picioare in halul asta mai bine sti ca suferi decat sa calci tu pe orgoliul tau de femeie! Fi tare, puternica! Si eu am trecut prin asta si am facut ce a trebuit am suferit dar la sfarsit am fost eu cu capul sus! Nu are rost sa continui cu cineva de la care nu primesti afectiune si iubire asa cum ar trebui! Sper sa faci alegerea corecta! Te pup

Răspuns utilizator avertizat
| Denisuca21 a răspuns:

Daca ti-a zis el ca nu te mai iubeste ca la inceput,sincer,eu cred ca vrea sa te lase!
Ai putea sa incerci o chestie:trateaza-l si tu cu indiferenta! Nu-i mai da tu mesaje, lasa-l sa dea el, lasa-l sa te sune! Incheie tu conversatia, pe motiv ca te suna cineva, sau e cineva la usa...etc
Nu mai fii intotdeauna disponibila, l-ai obisnuit asa, ca tu vei fii mereu acolo pentru el!

| Mayuri a răspuns:

Un barbat indragostit nu-si raneste partenera nici fizic, nici verbal, nici emotional. Daca vroia o relatie serioasa, nu trebuia sa ii ceri TU sa ii cunosti parintii, ar fi facut-o el demult. Cel mai bine pentru tine ar fi sa inchei aceasta "relatie", care oricum se va termina fie acum, fie mai tarziu.

| lollipops a răspuns:

Asta e problema cu fetele care nu-si fac o Standby List.
Esti prea needy.