| melisut a întrebat:

m-am certat azi cu prietenul meu, de la o vreme imi spune ca nu ma mai iubeste ca la inceput dar tine la mine, azi i-am reprosat ca nu ma duce sai cunosc parinti a zis ca va face ceva in privinta asta cand e momentul, nu imi acorda suficienta afectiune i-am spus asta si l-am pus sa aleaga ori imi ofera atentie ori ne despartim a zis ca imi va oferii atentie dar mie teama ca nu va fi asa, ma simt ranita dar nu vreau sa ies din relatia asta, cum as putea sa-l fac sa ma iubeasca ca la inceput? ce parere aveti ma iubeste pana la urma sau nu ca numai inteleg nimic? va rog dati-mi un sfat (dau funda).

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Poate asa este firea lui, sa tot amane lucrurile (amana intalnirea cu parintii). Eu cred ca mai tine la tine daca nu a vrut sa va despartiti. Incearca sa discutati si vezi daca ai facut ceva care l-a deranjat.

| drogh a răspuns:

Buna!
Probabil ai deja o perioada de cand stai cu el si atasamentul s-a marit si de aceea nu doresti sa renunti. Pai, ca sa te iubeasca ca la inceput, fii tu insuti! Fii dragastoasa, mai lasa si tu de la tine in unele situatii chiar daca tu stii ca ai dreptate in tot, intelegatoare, ai rabdare, zambeste-i, ofera-i multa afectiune ( imbratisari, saruturi ) si atentie. Daca doresti ca relatia sa mai tina, incearca sa nu mai cauti motive de conflicte si sa ocolesti cat mai mult supararea. Fii o fire cat mai optimista. Daca cumva lucrurile se complica, gandeste-te foarte bine la fericirea ta si daca despartirea ar fi o optiune, nu ezita. Mai bine regreti putin decat sa stai intr-o continua monotonie.

| motan444 a răspuns:

A intervenit monotonia in relatie cel mai bine e o pauza

| raluca12347 a răspuns:

Vorbeste cu el, incearca sa il intelegi. Vorbiti despre viata, relatie etc. Poate nu e pregatit pentru o relatie mai lunga.