| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU m-am certat cu el, acum as vrea sai dovedesc ca inca il ma iubesc.Cum credeti prin ce metode? ....si va rog daca puteti sa-mi trimiteti o serie de statusuri ceva de genu "ne-am despartiti dar il iubesc"...primul raspuns, bun, va primi funda si vot)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Spune-i asta. Dacă şi el te mai iubeşte, vă veţi împăca. Poartă-te mai frumos cu el, arată-i că-l iubeşti prin fapte, nu prin vorbe.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă statusurile.Sunt nişte chestii puerile,care nu valorează mare lucru.
Faptele şi cuvintele pe care i le spui,valorează mult. Spune-i că-ţi pare rău, că ştii unde ai greşit şi vei încerca să te corectezi şi ştii? Se apropie Crăciunul...un cadou simbolic l-ar face fericit.îi poţi confecţiona ceva sau chiar cumpăra, iar lângă cadouaş îi poţi scrie o scrisorică, în care să-i scrii tot ce simţi, momentele petrecute împreună etc.
Asta pe oricine ar face fericit şi ar ajuta oţâră!

| DaniAdrian a răspuns:

Off..lasa statusurile si du-te la el, strangel in brate, soarbel din priviri, si sarutal cum nu l-ai mai sarutat niciodata, spune-i ca-l iubesti si ca ati vrea sa fiti doar voi doi de acum inainte.

| AnaMaria2719 a răspuns:

Nu mai suntem impreuna, stiu dar asta nu inseamna ca am incetat sa iubesc tot ce are legatura cu tine
E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea
Nu conteaza cat de tare ma doare, inima mea nu te poate lasa...
Dacă nu poţi scoate o persoană din inima ta, înseamnă că acolo îi e locul.
Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele

Nu pot sa iubesc fara sa am inima, nu pot sa pling fara sa ma doara, nu pot sa traiesc fara sa fii linga mine. Te rog vino inapoi!

Inca o noapte cu lacrimi, inca o zi fara speranta si inca o sageata in inima. Nu te pot uita!

Daca vei avea nevoie de mine, sunt alaturi de tine. Daca ai nevoie de caldura cind plangi, sunt alaturi de tine. Unde esti cand eu am nevoie de tine?

Atunci m-ai dat la o parte acum te gandesti la mine

Nu iti doresc raul. Faptul ca m-ai pierdut e suficient.

Zambetul tau e fals ca de obicei Nici n-ai curaj sa te uiti in ochii ei. Te pierzi usor cand vorbesti despre acea fata, care era preferata ta odata

Adorm in fiecare noapte cu gandul la ea Din vise nimeni nu mi te poate lua Acolo esti cum vreau eu si doar a mea Pacat ca nu pot schimba cu vise realitatea

Am crezut ca am lumea la picioare... Am crezut ca tot ce e frumos nu dispare Am crezut ca impreuna trecem peste tot Dar mi-am dat seama ca nu mereu Iubirea trece si prin foc

Si acum astept sa suni, astept macar un telefon Sa imi spui ca o putem lua de la inceput Dar stiu ca acum privesti alti ochi, saruti alte buze, strangi in brate alt trup. Si inca repet in gand ca o putem lua de la inceput

Ti-ai sters singura lacrimile cand el te supara.Si ai incercat chiar si sa iesi cu altcineva.Deci hai sa te intoarcem in trecut.Si spune-mi sincer cate flori ti-a oferit? Cate promisiuni false nu ti-a facut? Si de cate ori iti spuneai de maine am sa-l uit?!

Nu uita de mine. Nu pentru ca eram speciala ci pentru ca te cautam mereu si eram mereu acolo pentru tine, orice ar fi fost. Mereu!
De simti in tine prabusirea unei iubiri, nu plange, taci si asculta viata inca nu s-a terminat sau poate de acum incepe cu adevarat.
Cel mai greu e sa reusesti sa nu te minti. Cel mai usor spui TE IUBESC cand nu il simti

Ma uit la el, nici macar nu imi pasa poate totul ar fi fost altfel daca ar fi stiut sa iubeasca!

Iubirea, e un cuvant care te face sa plutesti, sa visezi, dar nimeni nu a spus ca tot ea te face sa suferi. Cand suferi din iubire pierzi toate visele
Daca inima ta ar fi o închisoare, as dori sa fiu condamnat pe viata
Pe pamant traiesc 7, 000, 655, 711 oameni... iar eu am nevoie doar de 1Sunt momente care ai vrea sa dureze toata viata si sunt oameni pe care ai vrea sa-i ai alaturi mereu
Toata lumea imi spune 'Lasa-l! Nu e de tine!' plec capul si le spun : 'Il iubesc mai mult decat pe mine '!
E bine sa-i arati ca mai tii inca la el asta daca esti sigura ca si el mai tine. Daca sentimentul e reciproc spune-i clar si deschis ce simti, in caz ca el numai vrea o relatie incerci sa mergi mai departe cu capul sus.
Funda?:*:*