| Rares007 a întrebat:

Am 15 ani iar prietena mea 14 si jum.Suntem impreuna de 8 luni...
Astazi ne-am certat datorita faptului ca ma indoiam de iubirea ei fata de mine.Nu ma se parea ca mai tinea la mine ca la inceput.Si i-am zis faptul acesta... iar ea mi-a zis " spune ce sa fac.si fac ca sa-ti dovedesc ca te iubesc" eu i-am raspuns ca nu trebuie sa faca nimic, dupa care aceeasi intrebare mi-a mai adresat-o inca de vreo 2 ori...era prea insistenta.
Credeti ca se referea la SEX, credeti ca este pregatita sa o faca si vrea sa o faca?
Niste pareri...va rog frumos!
Funda!

Răspuns Câştigător
| cosmin25 a răspuns:

Mai dar nu ii cere asta... Naiba are 14 ani. Mai asteaptati si voi putin. Nici la pubertate nu ati ajuns bine si deja...

5 răspunsuri:
| paynehunter a răspuns:

Si eu tot 15 ani fratilor si nu inteleg de ce sunteti asa disperati sa faceti sex, eu nici macar iubita nu am si nici nu vreau, nu inteleg ce-i atata graba, nu puteti astepta pana la 18 ani macar? nu sunteti nici unul pregatiti pentru sex, ganditiva la consecinte

| Ghost a răspuns:

@cosmin25 dar lasa-i nene ca nu...pe tine ce te agiti asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii, nu are nici 15 ani.Arunca un ochi peste asta:

Crime si delicte contra libertatii sexuale - Actul sexual cu un minor
Art. 218
(1) Actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 15 ani, se pedepseste cu inchisoare stricta de la 3 la 10 ani si interzicerea unor drepturi.
(2) Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex a carei varsta este intre 15 si 18 ani, daca fapta este savarsita de tutore sau curator, ori de supraveghetor, ingrijitor, medic curant, profesor sau educator, folosindu-se de calitatea sa, ori daca faptuitorul a abuzat de increderea victimei sau de autoritatea ori influenta sa asupra acesteia.
(3) Daca actul sexual, de orice natura, cu o persoana de sex diferit sau de acelasi sex, care nu a implinit varsta de 18 ani, a fost determinat de oferirea sau darea de bani ori alte foloase de catre faptuitor, direct sau indirect, victimei, pedeapsa este inchisoarea stricta de la 3 la 12 ani si interzicerea unor drepturi.
(4) Daca faptele prevazute in alin. (1) - (3) au fost savarsite in scopul producerii de materiale pornografice, pedeapsa este inchisoarea stricta de la 5 la 15 ani si interzicerea unor drepturi, iar daca pentru realizarea acestui scop s-a folosit constrangerea, pedeapsa este detentiunea severa de la 15 la 20 de ani si interzicerea unor drepturi.
(5) Cand fapta prevazuta in alin. (1) a fost savarsita in imprejurarile prevazute in art. 217 alin. (2) lit. b) ori daca faptele prevazute in alin. (1) - (4) au avut urmarile prevazute in art. 217 alin. (2) lit. e), pedeapsa este detentiunea severa de la 15 la 20 de ani si interzicerea unor drepturi.
(6) Daca fapta a avut ca urmare moartea sau sinuciderea victimei, pedeapsa este detentiunea severa de la 15 la 25 de ani si interzicerea unor drepturi.

Cu alte cuvinte risti sa intri la racoare, chiar daca ea a fost de acord sa faceti sex.

Inca ceva: tu dupa 8 luni tu nu esti capabil sa o citest (din ton, din voce, gesturi etc.) si vrei sa treci la urmatorul pas al relatiei? Mai gandeste-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu se referea la sex.
Era disperata, se astepta sa ii ceri ceva, sa ii impui niste reguli, sa ii ceri o metoda ca sa iti dovedeasca ca te iubeste dar nu neaparat prin sex.

| adelin2552 a răspuns:

Da, cred ca da, succes