| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! M-am despartit de iubitul meu acum o saptamana. Intr-un fel a fost decizia lui deoarece, spunea el, ca nu avem incredere unul in altul..Pe parcursul relatiei am aflat ca era foarte gelos si incerca sa-mi afle orice miscare.astfel ca, inainte cu o zi sa ne despartim mi-a spus ca ma spiona. Dupa 2 zile de la despartire i-am trimis mesaj intrebandu-l cum se simte si daca decizia de a ne desparti a fost cea mai buna. mi-a spus ca da,e ok, dar ca inca ma iubeste si ar vrea sa fim din nou impreuna, DAR acum are o noua prietena.(Deci in 2 zile si-a gasit alta prietena)..Deci pur si simplu, nu am putut sa cred ca in 2 zile a putut sa-si gaseasca pe alta. Dupa care nu am vorbit toata saptamana si ieri,cand credeam ca totul s-a incheiat pentru el, a dat de mine pe un site de socializare(eu pur si simplu am incercat sa intrerup orice tip de legatura cu el-mess, telefon si altele). Pe site-ul ala s-a dat drept altcineva, insa imi dadea de inteles ca vreau sa stiu ca e el. Deci parca nu are puterea sa ma lase.Nu stiu ce sa mai cred. Voi ce credeti? straight face

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inca nu e hotarat ce vrea si nu se vede ca sufera prea tare dupa despartirea de tine daca in 2 zile si a facut prietena noua

| Metempsihoza a răspuns:

Si-a gasit alta ca sa uite de tine. Daca si tu il mai iubesti impacati-va si gata, lucrurile sunt complicate pentru ca le complicam singuri happy e super simplu sa ii dai un sms in care sa ii zici ca vrei sa va impacati, ca esti disupsa sa il ierti daca si el e dispus sa renunte la gelozia nebuna. Incerci?

| h3r a răspuns:

Nu are, ci a avut puterea sa te lase.
Mai bine spus, nu merita nimic si nu-i pasa. Deja si-a gasit pe alta, te-a inlocuit foarte rapid. Pe scurt, nu mai simte nimic, altfel ramanea tot cu tine.
Foarte bine ca ai blocat orice legatura cu el, asa sa faci in continuare.
Evita-l, uita-l. O sa-i para rau candva.

Take care.

| Mihaela0011 a răspuns:

Probabil se afla in acea situatie,, limita'' cind singur nu stie ce vrea cu adevarat. Daca te-a lasat, inseamna ca a avut cel putin un motiv de a o face.De obicei, barbatii sunt mai mult posesivi decit gelosi, acelasi lucru i se atribuie si fostului tau.Cauta la altele ceea ce nu gaseste la tine, dar totodata e tentat sa vada pasii tai facuti in lipsa lui.Eu ca d-soara, te sfatui sa nu dai mare atentie si-ti spun de ce : pentru ca el inca alege, iar lipsa de incredere a fost doar o motivatie stupida in favoarea lui.Sa fi fost doar asta, se rezolva in cuplu.

| Mihaela0011 a răspuns:

Imi pare rau, dar n-am statutul necesar pentru a-ti scrie mesaje private.

| Iloveyou123 a răspuns:

De obicei baietii vor ceva nou dupa un timp, dovada ca si.a gasit deja alta prietena, dar in acelasi timp nu vrea sa renunte nici la tine. Si daca e gelos e clar ca te iubeste sau poate e doar egoist si nu vrea sa iti regasesti fericirea alaturi de altul. Spune-i in felul urmator: ca daca a vrut sa va despartiti a fost decizia lui asa ca sa te lase in pace ca tu pur si simplu vrei s-o iei de la capat, si ii spui foarte frumos ca te-a dezamagit faptul ca in doua zile si-a gasit pe alta caci il credeai altfel. Acum in conditiile in care vrei sa te impaci cu el si il iubesti si tu la fel de mult ca inainte spune-i ca te impaci cu el numai cu conditia sa nu fi a doua fata in viata lui, ci prima, adica sa se desparta de aia cu care e acum. sper ca ti.am fost de ajutor.

| blondeattitude a răspuns:

Eu iti zic in felul urmator, nu te mai gandi la el si incearca sa il uiti de tot, adica el isi bate joc de tine pe fata. chiar daca mai incearca sa dea de tine prin prieteni comuni sau ceva de genu incearca sa il eviti, sa vada ca nu esti proasta lui, pentru ca el cand o sa se desparta de aia cu care e acum, cred ca o sa se intoarca la tine,. pun pariu, in fine ai grija ce faci happy :*