| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.M-am imprietenit cu un baiat de pe internet acum cateva luni si a inceput sa ma cam ignore.
De ce face asa? Unoeri vorbim si e bine, alteori nu.Imi raspunde la mesaje greu, desi este conectat sau imi raspunde la cateva zile.
Pareri?

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

S-a plictisit de tine

| Doub a răspuns:

Poate e ocupat, poate are ceva de făcut, poate vorbeşte cu altcineva, poate nu vrea să mai vorbească cu tine, poate...
Eh, lasă-l să-şi rezolve problemele. Dacă ţine la tine o să se întoarcă, dacă nu, mda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eşti puţin confused.laughing

Revenind,băiatul răspunde când îşi aduce aminte de tine,nu dă importanţă,iar dacă zici că a început să te cam ignore e clar că nu mai are acelaşi interes ca la început.
Vezi tu,relaţiile astea pe internet nu-s bune. După o vreme apare plictiseala,iar una dintre persoane poate începe o conversaţie cu o altă persoană sau să facă altceva.

Acum... Nu zic să renunţi, poate te superi degeaba, iar el are nişte probleme.
Dar să nu faci prostia să te rogi de el(adică să insişti mereu cu mesajele în ciuda ignorării lui). Lasă-l să-ţi dea el mesaj şi întreabă-l ce are, dacă face la fel şi nu are nimic ar fi cazul ca uşor uşor să te depărtezi.
Cine ştie, poate fi un frustrat, plictisit şi fiţos care doar nu are ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aşteptai mesaj şi pe urmă tot tu dădeai?
Nu mai aştepta nimic şi nici importanţă nu-i da. Dacă dai importanţă unei persoane ajunge să-şi bată joc.

Şi la faza cu prietenii, dacă i-ar păsa ţi-ar răspunde imediat(atunci când e conectat).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Zici că vorbesc de una singură.
Confused, aşa confuz să fii să ştergi şi răspunsul? straight face

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred că era fată. thinking

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Şi dacă e gay? laughing
Da, e fată. În răspunsul pe care l-a şters aveam dovada asta.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pff, s-a dus. sad

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Ar fi fost bine să lase întrebarea acolo ca să aibă notificări.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda, viaţa asta, ehh.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

As incepe prin a spune c atractia pe internet se poate face in timp si greu... Da-mi voie sa-ti spun ceva adevarat :
Ai idee cati oameni formeaza o conexiune datoria flirtului de pe internet? 1 din 10. Adevarata atractie e face to face, metodele virtuale le folosim pentru a ajunge la atractie in real life, un date, etc. E posibil sa investesti in acel baiat iar cand il vezi sa fii surpinsa! Dar totusi sa revenim la problema ta : Baiatul nu raspunde din cauza ca :
1) Este ocupat sa vorbeasca cu altcineva.
2) Nu are interes in a vorbi cu tine, nu il atragi in mod special, deci nu-si face timp pentru o relationare virtuala cu tine
3) Este ocupat si nu poate fizic sa determine o actiune desfasurata de membrele superioare, deci lucreaza cu mainile ( sterge praful, da cu matura. sau altceva... )
4) Are telefonul activat pe wi-fi si i se conecteaza de fiecare data cand dispozitivu trece pe langa o sursa cunoscuta, sau chiar calculatorul este deschis si lasat pe facebook.
5) Probabil i-ai adresat ceva cuvinte sau i-ai dezvaluit ceva idei cu care nu este de acord sau s-a simtit ofensat

Si multe altele. Nu mai bine l-ai intreba ce e cu el, daca tot sunteti asa close?

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Daca relatia voastra e doar pe internet, raspunsul e foarte simplu : nu ii poti oferi sex deci nu are nimic de impartit cu tine dar te mai baga in seama uneori pentru ca il domina un sentiment de vinovatie