| Cristig123 a întrebat:

Sa va spun o poveste...

Sunt de 2 luni impreuna cu o fata, pe care o iubesc enorm.Amandoi avem 17 ani,si credeti-ma ca e o fata mai diferita:cuminte,invata mult, devreme acasa, o fata ce eu cred ca greu mai gasesti.Totul fain...doar ca de cateva zile simt o distantare.Eu stau la tara,si ea e din oras, unde eu sunt la liceu.O luna am petrecut-o zilnic impreuna, credeam ca traiesc un vis continuu.Ma iubeste, pot sa spun ca simt asta.Doar ca de cateva zile, cand vorbim la telefon, pare distanta.Inainte nu trecea zi fara sa ne vedem la web, si ea isi dorea cel mai tare acest lucru.O alint, o iubesc...stie cat de mult tin la ea.Chiar ea mi-a zis, ca baiat ca mine, greu se gaseste.Multi spun ca sunt prost,dar sunt genul de baiat care iubesc,si iubeeesc, nu stau cu fetele pentru favoruri sexuale, pun suflet si sentiment.Ne spunem unu altuia tot ce simtim,tot ce nu ne convine, pana si problemele din familie.Ea e fata de bani gata, eu nu sunt chiar asa.Acum 3 zile,am fost la ea, pentru ca nu mai puteam nici eu de dor, dar nici ea.De ce simt ca se distanteaza? Imi raspunde uneori foarte tarziu la mesaje, iar alteori, daca nu-i raspund dupa 5-10 minute, incepe sa ma sune si sa-si faca griji, ca poate am patit ceva.

10 răspunsuri:
| Dyony01 a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu ea despre asta, sa.i spui care e motivul pentru raceala asta dintre voi. Daca trece printr.o perioada grea, intelege-o. Daca refuza sa.ti vorbeasca sau sa.ti dea un motiv plauzibil. incearca sa fii si tu rece cu ea macar timp de o săptămână. Daca nu te caută, s.a cam terminat.
Imi pare rau ca unele fete gasesc baieti ca si tine si nu.i pretuiesc. Eu am avut parte doar de esecuri, băieți care m.au inselat, m.au mintit, m.au parasit doar pentru ca nu am vrut sa fac sex/dragoste cu ei.
Capul sus! Daca vrea sa terminati relatia ea o sa piarda. Sper sa nu se ajunga pana acolo..si doar sa fie o problema temporală in relatia voastra.
Mult noroc in continuare kiss!

| Cristig123 explică (pentru Dyony01):

Niciodata nu am stat cu o fata pentru sex.Toate vin la timpul lor...si daca o sa ne despartim, eu o sa sufar, pentru ca eu iubesc, eu pun suflet.Asta e viata, am discutat aseara cu ea.A plans, cand i-am zis ca simt ca se distanteaza.Are un examen pentru care se pregateste din greu, probabil asta e motivul.O sa vad dupa ce trece de examen...

| neutrino a răspuns:

Simti ceea ce se intampla, nimic mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mereu spun asta, dar consider ca e singura solutie pe care o ai.
Vorbeste cu ea! SPune-i ce te nelinisteste, spune-i ca ai impresia ca e mai distanta si nu intelegi ce se intampla cu ea!
Doar dansa iti poate da raspunsul de care ai nevoie. Noi doar putem ''ghici'', ceea ce nu e tocmai bine pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe sa cauti alta.

| gingergirl1 a răspuns:

Aww,ce draguut puppy dog eyes Ma bucur pentru voiii!
Pai nu stiu, poate are si ea niste probleme de familie sau pur si simplu are o stare proasta, crede-ma, si eu sunt la fel in unele zile, parca nici pe mine nu ma suport!hee hee
Hmm...acum 3 zile ai fost la ea? Poate au infruentat-o intr-un fel parintii, poate nu le-ai fost pe plac si na' ...ma gandesc si eu ca mai sunt cazuri de genu' thinking
In orice caz mai asteapta un timp sa vezi cum se mai comporta si dupa aceea o intrebi si ii spui tot ceea ce gandestiwinking daca continua asa.

| BornToBeLoved a răspuns:

Esti baiat bun o sa suferi mult...

Răspuns utilizator avertizat
| adelina9999 a răspuns:

Poate are probleme de familie. Cred ca ar trebui sa o intrebi daca este ceva ce o deranjeaza si sa incerci sa-i fii in aceste momente mai apropiat

| soniaesman491 a răspuns:

Daca esti genul de baiat care iubeste la maxim ar trebui sa-ti restringi un pic sentimentele... Fetele daca primesc atentie prea mare de la un baiat incep sa fie indiferente. Daca totusi o iubesti, iubestio dar nu-i arata prea mult asta, se va satura de tine. Fii baiat.