| bogdan133 a întrebat:

M-am indragostit de o colega. am inceput sa vorbesc mai mult cu ea. este prima care rade la glumele mele in ore ( mai ales ) dar si in pauze. nu stoi daca ii place de mine dar exista 2 'pretendenti'. Ieri cand am stat cu ea de vorba la sport ca nu am facut mai multi. eu am vorbit cu ea si cu inca 2 colege. una dintre colege ii spune : Bianca iti place de x ( primul pretendent )?
Bianca : NUUUUUUU! si se intoarce spre mine brusc. Astazi am stat la fel de vorba cu ea si la ora de informatica ea a fost pusa langa al y ( al 2-lea pretendent ) de fapt el a venit la ea. la sfarsitul orei eu am plecat m-ai inainte ea a ramas cu y. si cand i-am vazut el a fugit repede si ea a ramas trista in spate. nu stiu de ce. dar pare ca totul merge in favoarea mea. acum o sa spuneti de ce nu o intreb daca ma place sau sa o invit undeva! 1 : Pentru ca poate nu vrea sa se vorbeasca de noi prin clasa. 2. Sa nu fiu respins si sa pic de prost! Cum sa procedes in continuare. FUNDA!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca o inviti si te refuza nu inseamna ca pici de prost, tu invita fata la un suc sau unde crezi tu si daca accepta te place garantat

| Awesom a răspuns:

Simplu prietene te duci imbracat frumos la ea cu o chitara si incepi sa-i canti aceasta melodie:http://www.youtube.com/watch?v=Ja40AetXpgs.Alta metoda ar fi sa discuti serios cu ea si s-o intrebi daca te place sau nu.Prietene trebuie sa vorbesti cu ea, in situatia ta timiditatea nu e o optiune.Altfel daca nu vorbesti cu ea(tu presupunand ca te place), tu tot o sa cazi de prost daca ea il place pe altul.Succes.

| Anonim231512352 a răspuns:

Incearca, sa ii spui ca o placi, daca nu direct, macar indirect, ea va intelege.Nu te teme de respingere, nu pierzi nimic. Asa a fost si la mine prima data, i-am pus direct ca o plac, si mi-a spus ca nu vrea sa aiba prieten, dar i-am spus ca nu ma dau batut asa repede, si vad ca acum incepe sa se lege ceva intre noi, succes incearca si tu o sa vezihappy ca totu o sa fie bine

| RaresD a răspuns:

In primul rand trebuie sa aflii daca ceilalti o plac cu adevarat sau sunt doar prieteni buni.Invit-o la un film, la un suc, daca accepta nu inseamna ca te place garantat.Pentru a afla daca are deja pe altcineva ii poti spune asa:"Poate iesim si noi la un film in weekend, bineinteles, daca nu il deranjeaza pe prietenul tau."Iti va spune:"Nu il deranjeaza", ceea ce inseamna ca are un prieten sau "Nu am prieten", asta ar fi perfect pentru tine.Bafta pustiule!