| AndreiPaul040300 a întrebat:

M-am indragostit de o prietena ( de cand am cunoscut-o sunt indragostit de ea ), numai ca sunt timid si imi e frica sa spun ceea ce simt mi-e ca o sa rada si o sa fiu luat peste picior ...Cum as putea sa-i spun intr-un fel mai frumos, mai romantic sau mai discret + cum as putea sa o fac sa ma placa mai mult decat un prieten ( ei ii place de varul meu ((nu stie ca e varul meu dar totusi mi-a spus )) si imi vine sa-mi dau pumni in cap) dau funda! La suc nu o scot ca locuim intr-un oras mic si nu as vrea sa se intalneasca cu prieteni de-ai ei pe care nu-i cunosc + sunt timid.

12 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Infrange timiditatea frate ca sa fii timid e rau am rtait-o.

| grab a răspuns:

Daca acuma ti-e rusine sa fii vazut cu ea de ce crezi ca o meriti. Nu meriti nici macar un raspuns ajutator din partea noastra care sa o arunce pe fetita aia in bratele tale. Stai, nu brate, manute de copil timid si fara barbatie in el.

Vezi, tocmai ti-am dat raspunsul. Tu esti un copil timid si instabil, iar ele cauta exact contrariul.

Vezi intai ce esti, ce ai de oferit si ce iti cere "piata". Pune mama si lucreaza la asta cu sarguinta si ofertele vor incepe sa apara singure nu din mila happy

| AndreiPaul040300 explică (pentru grab):

Nu mi-e frica sa fiu vazut cu ea! Din potriva mi-ar placea, numai ca nu stiu cum sa-i zic ca vreau sa fac o plimbare cu ea, ca vreau sa ies la un suc singuri. Ca daca vine cu vreo prietena de-a ei s-a dus toata nuanta.+ daca se intalneste cu un baiat mai mare ca mine ( avem aceeasi varsta ) cu care eu nu sunt prieten si incepe ala sa se dea la ea? Daca ma paraseste in centrul orasului si ma intorc acasa singur ca un prost? Eu caut mereu partea cea mai rea big grin.

| grab a răspuns (pentru AndreiPaul040300):

Paranoiaaaaaaaaaaaa!

Zoloft, cu incredere! happy

sau un cui d-ala mic de hash!

| sayWhaaat a răspuns:

Esti exact opusul tipului de baiat pe care il vor fetele. Cu rusinea mori de foame!
Sarind peste faptul ca este posibil sa esti deja in friendzone, daca nu o scoti in oras la un suc, o sa se intample curand, o sa ramai prietenul ei gay, timid, careia ii spune toate rahaturile, si in ce pozitie ii place sa o faca iubitul ei.
Da-o-n ma-sa de rusine, nu exista asa ceva!

| Arkhasas a răspuns:

Nici-o fată din lume n-o să râdă dacă îi transmiţi faptul că eşti atras de ea şi că ai vrea să vă cunoaşteţi mai bine.
Ori te va refuza, ori va accepta. Dacă va râde, înseamnă că-i vacă proastă care nu merită să ai o relaţie cu ea, la vaci de genul merită să le dai un şut în vagin de urgenţă.
Dacă te refuză nu o lua personal, nu ai cum să fii plăcut de toate fetele.
Baftă!

| Costellino a răspuns:

Am trecut si eu printr-o faza din asta, si nu am stiut ce sa fac si mi-a suflat-o altul.(De fapt eu cand am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna mi-a zis ca nu poate ca are prieten) Ia atitudine! Cel mai simplu, si mai bine cred ca ar fi sa o rogi sa iti dea id-ul de mess daca are, ca vrei sa vorbesti ceva cu ea. Spune-i ca ceea ce vrei sa-i zici, ii poti spune doar pe messenger. Atunci o vei face curioasa, si cred ca ti-l va da daca ii place de tine. Daca refuza sa iti dea id-ul nu stiu daca mai are rost sa te gandesti la ea... Daca iti da id-ul umplei capul cu povesti, cat o placi, ca este in inima ta, si tine-te de ea sa iesiti la o plimbare, la un suc... Intra pe mess si vorbeste cu ea zilnic cat de mult orice, despre tine, despre ea, pune-i intrebari de orice fel si fa-o sa zambeasca, spune glume, bancuri.Pe mess e mai usor sa te exprimi.Arata-i cat o placi, si demonstreaza-i asta. Cere-i pe mess nr ei de tel, dupa ce ai vazut ca coopereaza si este interesatawinking Bafata!

| Costellino a răspuns:

Daca ai si nr ei de tel, poti fi mereu in legatura cu ea, sa vezi ce face si ce ganduri are.Iesi la suc cu ea, ca nu faci nimic daca nu o scoti sa o plimbi.

| georgian24 a răspuns:

Prima data incearca pr mess ca ai mia mult curaj si apoi incearca sa ii aduci aminde de conversatiile dp mess face to face

| AndreiPaul040300 explică:

Am id-ul ei, am numarl ei de telefon ii cunosc prietenii si o cunosc bine. Sunt prietenul ei (amic) vreau sa vad cum trec de stadiul asta?laughing

| Byzzy24 a răspuns:

Pai sa o luam in felul urmator:
Daca iti place de ea arata-i putin interes date pe langa ea si cand o vezi singura ii ceri id-ul de mess si vb mai multe cu ea daca nu ti-l da mai incearca sa intrii in vorba cu ea si dupa aceea spune-i ca vreti sa va cunoasteti un pic mai bine si sa iti dea si tie id-ul ei si acolo poti sa vb cu ea deschis.
Sper sa iti fi fost de folos.Bafta cu Fata

| DeIncredere a răspuns:

Cauta alta!