| oanasunshine a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu niste sfaturibig grin? Am facut rost de id`ul baiatului care il plac, am vorbit destul de mult cu el (alaltaieri) si mi s`a parut foarte de treaba si deschis. Nu stiu daca ma place...cu toate ca la scoala se uita mereu insistent la mine. Faza e ca nu prea mai stiu subiecte de vorbit cu el pentru a ne cunoaste mai bine... l`am intrebat ce muzica asculta, ce zodie e, mi-a dat niste sfaturi legat de ceva, etc dar vreau sa mentin legatura cu el si sa ne imprietenim, fara sa-i spun doar "buna ce faci?" "bine tu?" "bine", si aici sa se termine conversatia. Ce motive sa gasesc sa vorbesc cu el, ce subiecte sa abordez? Fundaa.:*

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RobY_3853 a răspuns:

Daca el te place.dupa cum imi dau eu seama,incearca sa fi cu el cat mai deeschis,incearca sa-i spui ce ai u pe suflet,de relatia anterioara sau etc,ceva de genu,el va fi foarte incantat,si cu cat vei fi u mai deschisa lasuflet cu el,totodata o sa afli si mai multe u despre el,si o sa va cunaostetii mai bine. daca nu poti vb aceste lucruri fata in fata,prima data vorbitii la telefon, apoi va intalni undeva in oras la un suc, intr-un loc retras numa voi2. totul ce conteaza e sa fi cat mai deschisa la suflet,si vei avea de chisticat,poate ca la inceput ti se pare prea de tot,ca tie frica ca poate ca nu o sa-i placa, ce spui sau etc.dar te asigur ca no sa te respinca, sunt baiat si stiu ce zic. daca vrei baga id meu si vbm

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai.daca vrei sa fi cu el apropiete de subiecte mai intime,precum:ai prietena?, cum ti-ai dorii sa fie iubita ta?, ai vrea sa fiu eu?(in gluma)si tot asa te apropii de el mai mult si pana la urma vede ca iti place de el si poate te intreaba daca vrei sa fi prietena lui etc. funda?happy