| didi95 a întrebat:

ma gandesc de ceva timp la o mare prostie.si cred ca am nevoie de un sfat. Vreau sa va zic inainte de toate cam am auvut o singura relatie si am aproape 18 ani.Si de atunci nu am mai avut nu sunt genul, sunt foarte timida si njici nu e genu meu relatiile multe dar ma indragostesc usor. M-am indragostit de un baiat, rau de tot golan oarecum. iar cu el nu pot avea o relatie iar uneori ma gandesc ca as fi in stare si de o aventura macar sa fiu o data cu el.ce parere aveti? e o nebunie dat... multumessc :*:*

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu ma bagai inutil.Am facut doar o observatie la faptul ca persona care a pus intrebarea spune clar ca doreste o Aventura si cei mai multi care au raspuns au comentat altceva.Asta a fost observatia mea.Restu fiecare face ce doreste, daca vrea Aventura sa fie sanatoasa.Si ea a cerut un sfat, deci cinme doreste poate sa-i spuna du-te fa-ti de cap ori e mai bine sa iti faci pe cineva pentru o relatie bla bla.Ea a spus clar ca nu are sanse la ala pentru o relatie, ca urmare atit de mult il place pe tip ca mai mai ar faceo si doar asa pentru o noapte doua.Eu cel; putin asta inteleg din mesajul ei.Ok scuze daca am spus ceva deplasat.

15 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

De o aventura? Pentru ce?straight face
Asteapta momentul in care te vei indragosti cu adevarat, cand vei iubi... nu cred ca are rost sa ai doar o aventura cu un baiat sau cum l-ai numit tu: "golan".

| neutrino a răspuns:

Mai devreme sau mai tarziu, tot acolo ajungi, asa ca, macar sa-ti faci damblaua!

| didi95 explică (pentru neutrino):

Sunt foarte indragostita de el dar aventuri nu am mai avut si ma gandeam ca macar asa sa pot fi cu el ideea e ca nu prea stiu daca as reusi totul din prima si ma gandesc ca as paarea curva in fata lui dupa asta. oare asa e?

| neutrino a răspuns (pentru didi95):

Ce mai conteaza impresia de dupa?

| TreiSurori a răspuns (pentru didi95):

Dupa ideea barbatilor, toate femeile sunt curve chiar daca s-au dezvirginat DUPA casatorie - daca vrei sa fii la fel ca restul fetelor intalnite de "golanul" tau atunci fa-o. daca vrei sa fii mai speciala tine-l in suspans happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te va folosi ca pe una care o agata la colt numai ca fara bani, si dupa o sa zici ca oricare fatuca care face ca tine... ce porci sunt baietii de pe pamant. Hmm, cred si eu cand te oferi asa pe tava... treaba ta

| MadaSweet18 a răspuns:

La tine o aventura inseamna de fapt o relatie de cateva zile? nici nu ma chinui sa-ti raspund.

| relian a răspuns (pentru MadaSweet18):

Dar pentru tine ce inseamna o Aventura? Te pomeni ca o Aventura trebuie sa dureze ani de zile.Ce mai gindire ai si tu.O Aventura de aia este si Aventura dureaza o zi sau citeva zile si atit. Daca o lungesti deja aia este o relatie de durata.Citi ani ai ca idee? Scuze am uitat sa specific Aventura sexuala. Daca tu te referi la aventuri din astea calatorii spre planeta marte sau in jurul pamintului sa mergi pe jos normal ca alea dureaza si ani.Bafta

| iccecrim a răspuns:

Draga mea, ai spus ca esti timida, cum vei putea sa fii in stare sa-l seduci numai pentru a-l avea o zi sau 2? Eu zic sa astepti timpul potrivit, barbatul potrivit, nu te "cheltui", sa zic asa, pentru toti "golanii", ideea e ca daca vrei sa fii cu el, atunci asteapta ca el sa faca primul pas, dar ai zis clar ca nu vrei o relatie cu el, dar o aventura nu e tocmai ceea ce ti se potriveste, dupa limbajul tau vad ca esti o fata modesta, deci asteapta barbatul potrivit, el te va gasi, nu iti fa griji, nu te obosi pentru cei ce nu te merita, timpul vindeca tot, o sa-ti treaca "indragosteala" asta pentru "golanul" asta, fii sigura! Plus la asta, il numesti "golan", dar vrei sa fii cu el macar pe o perioada scurta de timp, ceea ce e nepotrivit deoarece oamenii, draga mea, nu trebuie folositi, chiar si cei "golani", serios. Ar fi bine sa te gindesti la asta, deci sper ca te-am ajutat si imi vei oferi funda daca merit! (: Te pup, Pa Pa!

| AddaRosee a răspuns:

In primul rand scrie si tu in limba romana corect.In al doilea rand, ce te face sa crezi ca dupa 'aventura' anumitul va mai fii cu tine? Ai grija de tinewinking

| alexuw210 a răspuns (pentru AddaRosee):

Nota 10 + pentru raspuns, maxima gandire :* da-mi si mie sfaturi din astea, mai rar oameni ca tine.

| relian a răspuns (pentru AddaRosee):

Poate nu srie fata bine dar si tu ai inteles ca nuca in perete.Asa ca altadata inainte sa atragi atentia cuiva uitate si la tine. Fata a spus clar ca vrea o Aventura cu cineva.O Aventura nu inseamna ca va ramine cu axcel tip sau tipul cu ea.Dar na va uitati doar cum scrie cineva nicidecum cum gindeste.Scuze ca ma bagai si eu.Si daca am scris naspa asta e, dar macar gindesc si citesc cu atentie cind cineva intreaba ceva.

| AddaRosee a răspuns (pentru relian):

Scuza-ma,te-ai bagat inutil..Gandestevsi tu logic, daca tot e asa obsedata de ăla de ce nu vrea o relatie cu el?
Dar na poate ii place sa i-o dea oricine... poate se simte mandra ca a ''luat-o''
A avut doar o relatie pentru ca nu a fost in stare sa iubeasca pe cineva si s-a resemnat acum macar aventuri sa aiba. Aventuri gasesti pe maidan.

| didi95 explică (pentru AddaRosee):

Pfff...nu s-a inteles nimic...Am zis ca nu pot avea o relatie cu el! e imposibil si macar atat sa se intample daca nu o relatie. Am avut o singura relatie pentru ca am fost o persoana rusinoasa, timida si nu am vrut niciodata sa ma combin asa ca sa am o lista prea lunga mai tarziu! Nu am vrut sa se zica de mine ca :si eu am stat cu aia: si daca as vrea macar o aventura cu el e din cauza faptului ca sunt foarte indragostita iar o relatie nu cred ca e posibila, poate dureaza, dar nu mult!

| relian a răspuns (pentru AddaRosee):

Nu ma bagai inutil.Am facut doar o observatie la faptul ca persona care a pus intrebarea spune clar ca doreste o Aventura si cei mai multi care au raspuns au comentat altceva.Asta a fost observatia mea.Restu fiecare face ce doreste, daca vrea Aventura sa fie sanatoasa.Si ea a cerut un sfat, deci cinme doreste poate sa-i spuna du-te fa-ti de cap ori e mai bine sa iti faci pe cineva pentru o relatie bla bla.Ea a spus clar ca nu are sanse la ala pentru o relatie, ca urmare atit de mult il place pe tip ca mai mai ar faceo si doar asa pentru o noapte doua.Eu cel; putin asta inteleg din mesajul ei.Ok scuze daca am spus ceva deplasat.

| NataliaElena22 a răspuns:

Credeti ca intrebarea a fost postata ca sa va certati voi si sa-i faceti comentarii?
Problema aici nu este cine a scris corect, cine are dreptate etc. Ati cam uitat esenta intrebari.

Draga mea, aventurile nu sunt bine vazute de nimeni, cred ca nici macar de tine, de ce nu incerci mai bine sa ai o relatie cu el? La ce iti foloseste o aventura? poate te vei indragosti si mai tare de el. Ca stii vorba : ce nu poti avea tocmai aia iti doresti.
Baietii cauta in general, fete cuminti pentru relatii de lunga durata, c***e pentru aventuri. De ce te incapatanezi sa fii una din ele?