| Anonimmm577 a întrebat:

Ma numesc Bogdan, am 28 de ani si prietena mea are 22 de ani. Suntem impreunda de 2 ani. Ea este virgina, i-am spus ca o sa astept pana o sa fie pregatita sa facem pasul asta. Eu nu mai sunt virgin si am mai facut-o cu virgine. Aseara a venit la mine acasa, ne am asezat pe pat, dupa multe saruturi, i am dat jos tricoul. Am sarutat-o pe piept si am incercat sa ii deschid blugii. Am simtit ca se excitase pentru ca respira greu si mai ales pentru ca se udase. Incepuse sa-i placa pentru ca a inceput sa geama, dar mi-a fras mana si mi-a zis ca nu e inca pregatita, ca ii e rusine sa o vad goala. Eu o iubesc enorm de mult, chiar am de gand sa o cer de sotie, dar cum pot sa ii explic ca nu trebuie sa ii fie rusine sa o vad nud?
Dau funda. Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Asta cu vazutul poate fi si un fel de pretext. Eu cred ca pur si simplu nu e pregatita din mai multe puncte de vedere, nu doar sa n-o vezi dezbracata.
Daca totusi a mers pana acolo, nu poti sa zici ca esti tu de vina, sau cum zic unii ca nu vrea doar cu tine. Probabil mai are nevoie doar de timp, vezi si tu ca, treptat, evolueaza lucrurile.
Cel mai bine nu te stresa si n-o stresa, cred eu.

38 răspunsuri:
| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Paaa

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu cred ca se preface. Cred ca nu intelege sau nu accepta faptul ca atractia joaca un rol al naibii de important intr-o relatie.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

La ce varsta are nu stiu de ce o ardeti atat de mult pe rug. Nu aveti inima.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Nimeni nu arde pe nimeni pe rug. In ceea ce ma priveste, doar port o discutie happy.

| Emma30555 a răspuns:

Doi ani mi se pare cam mult. Doua, trei luni sau cinci sase luni sa zicem erau de inteles in situatia data, dar doi ani parca nu inteleg, mai ales ca si ea se excita si ea ar trebui sa simta nevoia sa o faca

| mihai69 a răspuns:

Amice, să stai 2 ani și abia să îi bagi mâna la fofo... Iar ea să o bage pe aia cu „mi-e rușinică"... deși nu mai are 14 ani, la naiba! are 22!
Păcat de cei 27 ai tăi, ai cam îmbătrânit degeaba.

| sofisis a răspuns:

22 de ani? 2 ani pe uscat total? Pe ce data esti trecut in calendar? Sa stiu sa nu bag la spalat!
E ceva in neregula. Serios. Ascunde ceva mult mai profund decat "mi-e rusine". Nu prevad un viitor prea fericit intre voi.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Hmm..tot felul de dezbateri pe aici în privinta sexului.
Intai incep prin ati spune ca ar trebui sa comunici cu ea, sa îi explici ca are deja 22 de ani ce naiba! N-are 14 ani si sa ii fie frica s-o faca din cauza lui mami si tati!
Orice fata are inhibitii dar 2 ani? Prea mult.
Spre exemplu eu am 5 ani de relatie si am inceput sa fac de la 6 luni de relatie. Eu l-am iubit mult si nu ai cum sa refuzi cand e atata iubire si pasiune. Si acum dupa atatia ani exista acea chimie in ceea ce priveste sexul. Cand iubesti o persoana o iubesti cu totul, trup si suflet!
Adica pana la urma si sexul e important intr-o relatie.
Ar trebui sa nu mai fie asa fricoasa ca doar n-o mananci! De ce n-ar fi pregatita? Are 22 ani, e majora, vaccinata...e de 2 ani cu tine.
Doar o singura chestie poate ar impiedica-o sa faca asta. Poate nu arata fizic bine si îi este rusine, dar daca e arata bine nu ar avea de ce.
Si eu cand aveam vreo 16 ani ziceam ca eu nu o fac pana la 18 ani, ca mi-e rusine etc. Si uite ca n-a fost asa. Daca mi-a luat mintilelaughing.
Ar trebui sa vorbesti cu ea sincer si deschis!
Succes!