| Anonimmm577 a întrebat:

Ma numesc Bogdan, am 28 de ani si prietena mea are 22 de ani. Suntem impreunda de 2 ani. Ea este virgina, i-am spus ca o sa astept pana o sa fie pregatita sa facem pasul asta. Eu nu mai sunt virgin si am mai facut-o cu virgine. Aseara a venit la mine acasa, ne am asezat pe pat, dupa multe saruturi, i am dat jos tricoul. Am sarutat-o pe piept si am incercat sa ii deschid blugii. Am simtit ca se excitase pentru ca respira greu si mai ales pentru ca se udase. Incepuse sa-i placa pentru ca a inceput sa geama, dar mi-a fras mana si mi-a zis ca nu e inca pregatita, ca ii e rusine sa o vad goala. Eu o iubesc enorm de mult, chiar am de gand sa o cer de sotie, dar cum pot sa ii explic ca nu trebuie sa ii fie rusine sa o vad nud?
Dau funda. Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Asta cu vazutul poate fi si un fel de pretext. Eu cred ca pur si simplu nu e pregatita din mai multe puncte de vedere, nu doar sa n-o vezi dezbracata.
Daca totusi a mers pana acolo, nu poti sa zici ca esti tu de vina, sau cum zic unii ca nu vrea doar cu tine. Probabil mai are nevoie doar de timp, vezi si tu ca, treptat, evolueaza lucrurile.
Cel mai bine nu te stresa si n-o stresa, cred eu.

38 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Unele convingeri etico-morale sunt atat de profund intiparite pe scorta cerebrala, incat schimbarea lor este imposibil de realizat indiferent numarul incercarilor si de metodele de convingere care sunt folosite. Au existat numeroase cazuri in care sotul NU si-a vazut niciodata sotia dezbracata nud. Insista, incearca, persevereaza fiindca -ar putea ca pana la urma sa... cedeze, accepte. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Amice, să stai 2 ani și abia să îi bagi mâna la fofo... Iar ea să o bage pe aia cu „mi-e rușinică"... deși nu mai are 14 ani, la naiba! are 22!
Păcat de cei 27 ai tăi, ai cam îmbătrânit degeaba.

| Emilian65 a răspuns:

Asteapta pana iti spune ea ca este pregatita pentru sex.

| sofisis a răspuns:

22 de ani? 2 ani pe uscat total? Pe ce data esti trecut in calendar? Sa stiu sa nu bag la spalat!
E ceva in neregula. Serios. Ascunde ceva mult mai profund decat "mi-e rusine". Nu prevad un viitor prea fericit intre voi.

| Emma30555 a răspuns:

Doi ani mi se pare cam mult. Doua, trei luni sau cinci sase luni sa zicem erau de inteles in situatia data, dar doi ani parca nu inteleg, mai ales ca si ea se excita si ea ar trebui sa simta nevoia sa o faca

| Endoryus a răspuns:

Are probleme tipa daca dupa 2 ani inca are inhibitii. Pacat de tine, serios. meriti o medalie pentru timpul suportat langa ea degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai așteptat-o 2 ani deși avea deja 20 când ai cunoscut-o?
Ești masochist?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Mai bine vorbesti cu ea si o lamuresti ce beneficii are sexul. Nu musca,nu nimic. laughing
Nu ca as avea ceva cu persoanele care cred ca asteptarea e buna, dar trebuie sa traiesti clipa.
Si totusi, sunteti de doi ani impreuna, sunteti maturi. Vede ca o iubesti prin faptul ca o astepti. Cred ca e momentul si pentru pasul asta.
Daca intr-adevar s-ar teme s-o vezi dezbracata, nici nu te-ar lasa sa o atingi sau sa-i saruti sanii.
Incearca sa o convingi.

| OrdanKarris a răspuns (pentru MademoiselleCosmina):

Da, vede ca o iubeste iar ea isi bate joc, iar el permite ea sa-si bata joc. Ea acum intinde coarda, vrea sa vada ce este el dispus sa indure pentru ea. Asteptarea nu este altceva decat o forma de nesimtire. Daca omul e in relatie cu dansa, ce alta dovada de dragoste doreste. Un barbat isi sacrifica libertatea si alte resurse pentru relatie. Este o lipsa totala de respect din partea ei sa pretinda asteptare cand deja barbatul i-a oferit relatie serioasa. Mi se pare dezgustatoare notiunea de asteptare. Vrei sa astepti, asteapta singura, ca femeile normale. Cum spune "GirlOnline81": nimic nu spune "NU TE VREAU" mai clar decat: "nu sunt pregatita inca", "hai sa mai asteptam", "numai la sex te gandesti", "relatia noastra trebuie sa fie la alt nivel, nu unul cu instincte animalice", "vreau doar o relatie platonica cu tine" "hai sa ramanem prieteni". Cand aud astfel de expresii din gura femeii cu care sunt in relatie, o las balta in secunda 2. Efectif tot ce-i mai ramane de facut este sa o pufneasca rasul in momentul ala si bataia de joc e completa.

Asteptare = bataie de joc. O viata am si nu astept pe nimeni.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru OrdanKarris):

Corect. happy

| Endoryus a răspuns (pentru OrdanKarris):

E bine sa vad ca cineva mai gandeste pe aici. E pacat de Bogdan mai sus. O relatie degeaba de 2 ani.

| GirlOnline81 a răspuns:

Tu ai ramas vreodata gol in fata ei?

| OrdanKarris a răspuns:

Tu nu crezi ca-si bate joc de tine. Daca nu este pregatita, atunci de ce se lasa dezbracata si atinsa? Iti spun eu de ce, pentru ca se simte satisfacuta stiind ca iti poate dicta si controla pe deplin nevoia si excitabilitatea. Stie ca nu pleci nicaieri de langa ea, stie ca te poate convinge sa o astepti si va folosi pretextul virginitatii cat poate pentru ca stie ca nu ai sange in instalatie sa o pui la punct. Marea ta greseala a fost cand ai accesptat sa o astepti, ai acceptat termenii si conditiile impuse de ea. Iar acum spui ca vrei sa te casatoresti cu dansa? Esti cu capul. Faptul ca ai acceptat si continui sa accepti sa induri abstinenta sexuala ca asa vrea ea, o incurajeaza sa isi bata joc de tine cat poate. Se distreaza maxim pe seama ta. Are o fericire bolnava ca are puterea sa te incinga iar in momentul in care simti ca explodezi, iti spune NU, n-ai voie. Desi esti in relatie cu ea, n-ai voie. Tie nu ti se pare absurd sa fi intr-o relatie declarata cu cineva si sa ti se spuna ca nu ai voie sa faci ceva cu dansa? Ea are voie sa-ti impuna cand sa-i oferi atentie, cand s-o scoti in oras, cand sa-i faci toate poftele, iar tu n-ai voie sa faci singurul lucru care il ceri. Chiar nu vezi cat de tare te manipuleaza?

Femeile care agita sexual un barbat doar ca sa-l lase dezamagit si incarcat sexual pana in punctul in care explodeaza este cea mai jegoasa forma de nesimtire, narcisism si curvie dupa atentie. Prietena ta este o curba de atentie ""ATTENTION WHORE". Spune ca nu e pregatita, dar iti ofera suficienta momeala cat sa iti mentina interesul activ, adica te lasa sa o dezbraci. iti ofera suficienta momeala cat sa nu iti bagi complet picioarele. Tu crezi ca prin casatorie o vei convinge sa se ofera in sfarsit. Esti in situatia aia in care crezi ca, daca ii oferi mai mult, si mai mult si mai mult, poate se va indura si va vedea ce baiat bun esti tu si ca meriti sa faca sex cu tine. Gresit.

Iti spun eu ce se va intampla: va lua cu ambele maini tot ce ai tu de oferit, iti va refuza sexul pana in ultima secunda, va veti desparti apoi se va combina cu altcineva, va face sex din prima sau a 2-a intalnire, apoi ala o va parasi, apoi ea va dori sa se intoarca la tine si probabilk nici atunci nu se va oferi sexual, in schimb, te va face sa crezi ca a fost doar vina ta pentru despartire si ca tu esti dator ei sa-i demonstrezi ca meriti sa fi cu dansa. Foloseste de dragostea ta pentru ea, impotriva ta. REPET, se foloseste de dragostea ta sa te striveasca emotional si crede-ma are o satisfactie maxima din asta. Greseala ta a fost sa-i accepti termenii si conditiile. MARE GRESEALA MARE!

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Tu cred că ai pățit-o rău cu una (sau mai multe) la viața ta sau ai auzit de la altcineva nişte chestii nasoale de dai răspunsurile astea.Nu e primul răspuns de genul ăsta pe care îl văd la tine.De unde poți ştii tu ce e în mintea ei, de ce are reacțiile pe care le are? Poate fi şi aşa cum spui tu, dar asta ar trebui să fie doar o presupunere.Să-ți dau un exemplu(de fapt mai multe).Şi la mine a fost o situație similară cu a ei, doar că eram mai mică (18 ani). Aveam deja o relație de vreun an, poate nici atât, mă simțeam bine cu el, ne cunoşteam bine şi de dinainte să fim împreună, dar când a fost vorba să trecem la pasul următor şi eu am avut anumite rețineri.Am ajuns în punctul să o facem de vreo 3-4 ori,nici nu mai țin minte,dar când era vorba să îmi dau jos ultimele haine de pe mine şi să rămân efectiv goală în fața lui,mă opream din tot,îl împingeam şi mă îmbrăcam la loc.Şi după toate încercările astea eşuate am stat şi m-am gândit de ce mi-e aşa frică să continui, că doar mă simțeam bine cu el, mă simțeam în largul meu şi la un moment dat mi-am zis "Fie ce-o fi.Ce se poate întâmpla? Ce-i aşa mare lucru?" şi până la urmă am reuşit şi a fost totul bine. Aveam oricum o vârstă ok, era deja normal, nu era ca şi cum o făceam la 13-14 ani de exemplu ca să îmi fac griji că vezi doamne o să se afle şi o să mă arate toată lumea cu degetul şi o să mă facă în toate felurile. După cum am mai zis şi eu am avut unele rețineri.Îmi făceam tot felul de gânduri : dacă nu arăt destul de bine, dacă nu o să ştiu ce să fac, dacă se întâmplă ceva etc. până când mi-am băgat efectiv picioarele în ele gânduri şi am trecut la treabă.Mai am şi alte prietene care au pățit lucruri de genul, dar asta nu înseamnă că au vrut să îşi bată joc de iubiții lor, cum nici eu nu am vrut.Aşa şi ea. Poate e în aceeaşi situație.Nu pot să susțin că gândeşte şi ea acum, aşa cum am gândit eu atunci.Ş asta, e doar o presupunere, dar nici tu nu poți să susții că este exact aşa cum ai zis tu.Şi oricum, dacă a ajuns virgină până la 22 de ani, nu cred că ar fi chiar o târâtură. Poate are unele temeri, complexe.Cine ştie ce o fi în mintea ei şi cine i-o fi băgat tâmpenii în cap.Deja are o vârstă, 22 de ani şi o relație de 2 ani.Cu asta aş fi de acord că nu mai trebuie să fie aşa speriată de bombe şi că nu e plăcut nici pentru el să aştepte atât.Singura rezolvare ar fi comunicarea că fără ea, pânâ la urmă nici nu poate rezista o relație la bun sfârşit.Trebuie să aibă o discuție foarte serioasă cu ea şi să afle de ce are blocajul ăsta ca să ştie cum s-o ia.Altfel,poate s-o aştepte mult şi bine.Ea va rămâne tot cu gândurile ei, el cu frustrările lui şi tot aşa.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Si vei mai vedea multe multe multe alte raspunsuri de genul asta in continuare de la mine. Stiu pentru ca tot vad in jurul meu cazuri de acest gen si stiu exact cum se termina. Nu am nevoie de studii de caz sa-mi formulez o idee cam cum se sfarseste o astfel de relatie cu asteptare. Iar motivul pentru care te iei de mine si de faptul ca nu sunt dispus sa ma conformez este probabil pentru ca esti femeie si ai si tu astfel de obiceiuri, sa faci barbatii cu care esti sa astepte. De asta nu-ti convine ce am de zis. De fiecare data cand o femeie imi spune ca "nu am de unde stii" e clar ca am nimerit-o. E clar ca incerci sa ma faci sa ma indoiesc de ce zic, dar nu ai nimerit persoana potrivita pe care sa incerci sa o faca sa se indoiasca de propriile convingeri. De unde stiu ce stiu? De ici, de colo, de dincolo. Nu am de unde sa stiu daca ce incerci sa ma convingi tu este real, ca aveai tu inhibitii. Nu te cred. Nu te cunosc. Nu cred nici macar faptul ca fata asta de 22 de ani care a stat in relatie 2 ani, nu cred nici macar ca e virgina. Poate asa ii spune lui ca e virgina, un pretext perfect sa-l opreasca sa-i dea chilotii jos si sa afle pe bune ca e asa. Poate virginitatea e argumentul perfect sa-l descurajeze sa afle cu adevarat care e realitatea. Poate si el traieste in deziluzie. Nimic nu e cert, mai putin atitudinea ei. Atitudinea ei imi spune ca ea considera ca e perfect normal sa obligi un om sa stea cu tine sa te astepte ca are ea chef de manipulare psihica sau ca are inhibitii pe bune. Chiar daca are inhibitii sau doar se joaca, un lucru e cert. Trebuie parasita, lasata singura sa aiba ocazia sa se gandeasca bine: ori are o relatie pe bune cu tot ce implica asta, inclusiv sex, pro sta naibii singura. Atat lucru ESTE CERT. Ea ofera acces la sex, eu ca barbat ofer acces la relatie serioasa. Relatia serioasa este singura parghie de control reala care o detine barbatul, EL decide cine primeste relatie serioasa si cine nu. Bun aveai inhibitii, nu poti sa-mi spui tu mie ca VA SIMTEATI BINE impreuna. El nu putea sa-ti spuna ca voia sex de frica sa nu te piarda. El se prefacea ca se simte bine cu tine in speranta ca va veni ziua in care se va intampla. Nu era transant si nici nu putea sa-ti spuna pe fata ca asteapta sex de frica ca s-ar fi destramat relatia. Eu as fi fost transant pentru ca eu nu-mi sacrific timpul si resursele daca nu sunt si eu pe deplin satisfacut. Daca satisfacerea mea nu este o prioritate pentru tine, nici pentru mine nu mai constituie o prioritate relatia cu tine. Nu te forteaza nimeni sa ti-o pui cu mine, nu ma fortezi tu sa stau cu tine. Intelegi? Nu te fortezi, nu ma forta.

Eu ti-am spus, te-as fi parasit in secunda 2. Pentru mine este imperativ sa stiu cat mai repede pentru cine ma sacrific intr-o relatie. Nu ma intereseaza ca ai inhibitii. Ai inhibitii. Nici o problema, trec la alta. NEXT! NEXT! NEXT! E simplu.

Dar iti dau dreptate intr-un aspect: comunicarea e importanta. In momentul asta el ar trebui sa-i comunice ei, subtil asa, ca da tarcoale altor fete, ba chiar sa o insele cat mai evident posibil. Sa-i dea de inteles ca ori se gandeste serios sa se orienteze si spre placerea lui, ori... USA E ACOLO! Peace! V

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Mda...e clar.Mi-am răcit gura degeaba, dar măcar am încercat. Sper doar să nu se ia şi alții după ideile tale.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate, virgine fiind, am trecut prin asta. Ceea ce m-a facut pe mine sa "ma dezbrac de inhibitii" in fata tipului meu, draga mea, n-a fost nici faptul ca am fost mai pregatita sau mai putin retinuta, ci atractia sexuala (bat-o vina!). Daca este tipul tau, cum l-ai vazut, cum te-a trasnit; n-ai cum sa stai 1 an sau 2 intr-o relatie cu cineva care, practic, iti f.ute mintile la propriuwinking.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine PA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Dar te-ai gândit că poate şi ea este foarte atrasă sexual de el, dar totuşi, din cauza inhibițiilor pe care le are nu poate să facă pasul? Suntem diferite, pe unele ne ia valul mai uşor, pe altele nu.Greşeala lui este că nu comunică mai mult cu ea.
"n-ai cum sa stai 1 an sau 2 intr-o relatie cu cineva care, practic, iti f.ute mintile la propriu"-Nu l-a obligat şi nu îl obligă nimeni să stea cu ea.E liber să plece oricând doreşte.winking

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te mangai cu iluzia ca ea este foarte atrasa de el, daca prin " n-ai cum sa stai 1 an sau 2 intr-o relatie cu cineva care, practic, iti f.ute mintile la propriu" ai inteles ca "nu l-a obligat si nu il obliga nimeni sa stea cu ea".

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista "foarte atrasa sexual de el" si "nu sunt pregatita inca" in acelasi context. Nu exista. Asta e vrajeala ieftina. Din experienta iti zic o femeie care ma vrea cu adevarat trece si prin sarma ghimpata pentru a fi eu cat mai rapid inauntrul ei. Da, vorbesc din experienta. Cand o femeie ma vrea cu adevarat, face pe dracu in 4 sa fiu eu inauntrul ei, cat mai repede, cat mai tare, nu trebuie nici macar preludiu. Nu incerca sa induci in eroare. Nu exista "foarte atrasa sexual" si "asteptare" in acelasi context. E vrajeala.

"-Nu l-a obligat şi nu îl obligă nimeni să stea cu ea.E liber să plece oricând doreşte."

Nu l-a invatat nimeni de mic ca e bine sa plece, ca este indicat sa abandoneze, DA SA ABANDONEZE femeia care nu e conform specificatiilor. De mic, ca multi alti baieti a fost invatat sa ofere mai mult si mai mult, sa spere, sa gandeasca si sa iubeasca feminin sa spere la iluzia "sufletului pereche", chestii tipic feminine. Spuneai ca speri sa nu se ia nimeni dupa mine. Eu il invat sa ca e bine SA ABANDONEZE. E indicat sa abandoneze rapid si urgent cand femeia nu e conform specificatiilor sale. Nu esti pe unda mea? Atunci esti PA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Ce trebuia să înțeleg? Nu prea pricep ce vrei să spui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Bye bye!winking

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

" Ce trebuia sa inteleg?"

Exact asta: ca amanarea sexului depinde de cat de puternica este atractia sexuala dintre cei doi parteneri.

| OrdanKarris a răspuns (pentru GirlOnline81):

Te trolleaza. Se preface ca nu intelege.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Sigur că da.

| OrdanKarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Paaa

| GirlOnline81 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Nu cred ca se preface. Cred ca nu intelege sau nu accepta faptul ca atractia joaca un rol al naibii de important intr-o relatie.

| Endoryus a răspuns (pentru GirlOnline81):

La ce varsta are nu stiu de ce o ardeti atat de mult pe rug. Nu aveti inima.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Endoryus):

Nimeni nu arde pe nimeni pe rug. In ceea ce ma priveste, doar port o discutie happy.

| Amely21 a răspuns:

Faceți pe întuneric atunciwinking
Sau spune-i prima data sa stea doar in chiloți, ca nu îi dai jos. Pe parcurs o să se obișnuiască, și o sa te lase. Dar dezbraca-te tu in fața ei, și o sa vezi că o sa o facă și eawinking precum a spus si GirlOnline81
Si eu am fost in situația asta, el nu mai e virgin, eu am fost și nu mi-a fost rușine. Pentru că l-am iubit și am avut incredere in el.
Dacă ii este rușine, poate nu te iubește cu adevărat.Important e sa nu se simtă forțată, ci să știe că o iubești cu adevărat. Succes!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Amely21):

Sexul nu se negociaza, PUNCT! Ori exista dorinta, ori nu mai exista. Daca trebuie sa negocieze pas cu pas, ba sa ramana in chiloti, ba s-o piste doar de sfarcul stand, dar nu de cel drept, ba sa scoata o buca afara, iar cealalta poate ramane in chiloti, daca trebuie sa faca d-astea e clar ca nu exista chimie sau isi bate joc ea. Daca trebuie un efort disproportionat pentru o chestie care trebuia sa fie placuta, banala si reciproca intr-o relatie, atunci nu exista pofta de sex sau nu exista dorinta sa faca sex cu el.

Cu cat trebuie sa CONVINGI o femeie sa faca sex cu tine mai mult timp si cu eforturi colosale, cu atat devine mai clar ca NU TE VREA, NU TE PLACE, nu mai ai ce cauta in relatia aia. Cu cat asteptarea pentru sex e mai mare, cu atat sexul va fi mai praf (cand si DACA va fi). Sexul nu se negociaza, nu se milogeste pentru el, nu se asteapta, nu se face cu semnaturi, parafe si acorduri, peste acorduri. Sexul e ceva instictiv, natural, chimic, organic, spontan. Daca trebuie tratative peste tratative, atunci clar si chiar daca se intampla va fi sex de toata jena, fara nici o satisfactie reala pentru niciunul.

Sa nu se simte fortata zici? Dar oare el nu se simte fortat ca isi sacrifica timpul si resursele pentru o relatie care nu-i aduce multumire? Eu m-as simti fortat in locul lui.

| Amely21 a răspuns:

E prea mult 2 ani! Si in acesti 2 ani sa ii fie rușine să se dezbrace?! Inseamnă că ea chiar are o problemă.

| Iuliana_Andreea_1996 a răspuns:

Hmm..tot felul de dezbateri pe aici în privinta sexului.
Intai incep prin ati spune ca ar trebui sa comunici cu ea, sa îi explici ca are deja 22 de ani ce naiba! N-are 14 ani si sa ii fie frica s-o faca din cauza lui mami si tati!
Orice fata are inhibitii dar 2 ani? Prea mult.
Spre exemplu eu am 5 ani de relatie si am inceput sa fac de la 6 luni de relatie. Eu l-am iubit mult si nu ai cum sa refuzi cand e atata iubire si pasiune. Si acum dupa atatia ani exista acea chimie in ceea ce priveste sexul. Cand iubesti o persoana o iubesti cu totul, trup si suflet!
Adica pana la urma si sexul e important intr-o relatie.
Ar trebui sa nu mai fie asa fricoasa ca doar n-o mananci! De ce n-ar fi pregatita? Are 22 ani, e majora, vaccinata...e de 2 ani cu tine.
Doar o singura chestie poate ar impiedica-o sa faca asta. Poate nu arata fizic bine si îi este rusine, dar daca e arata bine nu ar avea de ce.
Si eu cand aveam vreo 16 ani ziceam ca eu nu o fac pana la 18 ani, ca mi-e rusine etc. Si uite ca n-a fost asa. Daca mi-a luat mintilelaughing.
Ar trebui sa vorbesti cu ea sincer si deschis!
Succes!

| Secret5 a răspuns:

Așa eram și eu cu iubitul meu, fix in aceiași situație precum tine! Dar cu timpul am inceput sama obișnuiesc cu nuditatea in fața lui și așa am ajuns la act

| OrdanKarris a răspuns (pentru Secret5):

Si cat timp te-a asteptat?

| Secret5 a răspuns (pentru OrdanKarris):

In primul an am avut decât atingeri pe sâni și fund pe haine!
In al doilea an am inceput sa mă atingă pe sub haine și am început să ne "jucam" in sens de masturbare! Iar apoi când aproape am făcut 3 ani a avut loc actul în sine! El în tot timpul asta mă făcea să nu mai îmi fie jenă să fiu goala in fata lui, in sens că îmi sugea sâni, baga mâna jos și tot așa, până mi-a trecut

| OrdanKarris a răspuns (pentru Secret5):

Aia ce descrii tu nu se numeste obisnuinta. Se numeste acceptare. In 3 ani de zile te-ai convins singura ca s-ar putea nimeni altcineva mai bun decat partenerul actual sa-ti ofere relatie serioasa. In 3 ani de zile ai cautat alternativa mai buna, n-ai gasit si te-ai resemnat cu ideea ca atata se poate si daca tot a ramas cu tine, i-ai oferit din mila pasarica si ti-ai justificat asta prin "obisnuirea cu nuditatea in fata lui". Crede-ma ca-ti zic din experienta, o femeie care vrea ceva cu mine, nu cu altcineva, ci cu mine, isi da hainele jos la foc automat. Repet, in 3 ani de zile nu a fost obisnuinta, ci acceptare! L-ai acceptat pentru ca nu aveai incotro, nu mai era nimeni. Poti sa ma contrazici cat vrei. Unde e chimie, sexul e instant! Punct!