| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc Gabriel si am 16 ani.As avea o intrebare legata de masturbare.De la 10 ani ma masturbez de mai multe ori pe zi si acum am 16 ani si nu mai am erectii de la materiale pornografice, nici erectii matinale. Poate fi de la masturbare? Raspunsuri serioase va rog

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este de la excesul de masturbare. Cu putina vointa, se va rezolva. In primul rand: ia o pauza de 3-4 luni, timp in care nu te uiti la porno, nu te masturbezi oricat de mult ai simti nevoia. Dupa minim 3 luni, poti reincepe (daca simti nevoia) dar respectand un ritm normal de maxim 2-3 episoade pe saptamana, in nici un caz mai des.

| mgtow a răspuns:

Te-ai masturbat prea mult si acum nu ti se mai scoala? Nu e deloc funny e de plans.

| St3fU a răspuns:

Ma daca te masturbezi prea des nu te mai exciti asa usor -.- nu te mai masturba o luna, sa vezi ca dupa aia ti se scoala si daca o vezi pe una dansand in fusta scurtawinking

| EvelineFgm55 a răspuns:

Off toti cu masturbarea! lasati`o. incercati sa uitati o sa va simtiti mult mai bine adica. nu va e jena? eu nu vreau sa va jignesc si chestii dar e un pic ciudat sa fii un tip cool in exterior si in interior un tip care de masturbeaza dupa materiale pornograficestraight face