| CowboyxD a întrebat:

As avea o intrebare legata de masturbare. Ma masturbez de mai mult timp si acum am 17 ani si nu mai am erectii de la materiale pornografice.Dar daca am sunt foarte slabe si + la asta nu mai am erectii dimineata cind ma trezesc.Intrebarea mea este, pot functiile reveni prin abstinenta?

1 răspuns:
| Maioru a răspuns:

Functia creaza organul, deci nu te speria. Onanismul a existat din totdeauna si nu esti nici primul nici ultimul.Este normal la varsta ta dar este un obicei urat si ar trebui sa te abtii, cauta partenere si fa sex protejat. Abstinenta nu ajuta la nimic din contra, organul care nu se foloseste se atrofiaza.Asa ca pe cai tata, pe cai.