| anonim_4396 a întrebat:

As avea o intrebare legata de masturbare.De la 10 ani ma masturbez de mai multe ori pe zi si acum am 16 ani si nu mai am erectii de la materiale pornografice.Intrebarea mea este, pot functiile reveni prin abstinenta?

5 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Poi din ce stiu. e greu sa te lasi.E un viciu puternic.Sa sti ca masturbarea imbatraneste.Slabeste organismul si in special inima^_^. Prin abstinenta iti poti revenii.Dar cauta sa nu te exciti. Poti avea mari probleme.Mai ales pentru ca ai zis ca o faci de mai multe ori pe zilaughing

| cOnTexT a răspuns:

Amice la cate cuvinte cunosti laughing, aveam pretentii mai mari de la tine. Lasa frate masturbarea, vrei sa nu ti se scoale cand esti cu femeia in fata? Ce faci o rogi sa o ia in mana... eu zic sa te abtii si ai sa-ti revii, mai treci si tu pe la fete.

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Eu zic sa renunti...Iti va face foarte mult rau in viitor. Incearca sa uiti de acest viciu cum se spune... Avand in vedere ca esti virgin, nu? Cine stie ce se poate intampla in timpul actului sexual.

| timiHash a răspuns:

Hahahahahahhahahahahahahalaughing)))

| ioannaxa a răspuns:

De la 10?