| WindowsOpener a întrebat:

ma puteti ajuta cu o problema?

Imi place de o fata pe care o cunosc din clasa a 3-a (acum sunt clasa a 10-a) si vreau sa specific faptul ca in generala eram colegi si nu prea vorbeam, eram doar la statutul de colegi si atat, acum am inceput s-o plac de vreo 5-6 luni,si inainte de venirea anului nou, in vacanta de iarna, era mult mai aproape sa zic asa de mine, ne vorbeam mai mereu, in fiecare zi si imi tot dadea de inteles ca ma place, dar eu ca un prost ce sunt, si odata ce a trecut timpul s-a mai departat putin de mine.Acum stam amandoi in acelasi apartament in gazda, ceea ce credeam ca va fi AWESOME, dar nu stiu ce sa zic, adica eu fac tot posibilul sa-i fac pe plac.Intr-o zi mi-a spus ca uneori se poarta ca si cum ar fi impreuna cu un fost coleg, dar nu e, ceea ce imi demonstreaza ca are incredere in mine.Mda si ma tot tachineaza, si am inteles ca e un mic semn asta, da nu stiu ce sa zic.Acum ma cam evita sa zic asa, cand vorbesc ceva nu prea ma asculta si alte chestii, dar cred ca doar o face pe inabordabila. Acum vreau sa mi spuneti ceea ce credeti, daca ma place sau nu ..si de ce nu un sfat cum sa continuii.

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Pfuu...incurcate-s caile Domnului. Da-i un sarut, si vezi ce se intampla. La mine a mers, fata a continuat. Incearca-ti norocul. Dar intai trebuie sa stai de vorba cu ea, sa vorbiti sa va apropiati, etc.

| WindowsOpener explică (pentru GdX):

Pot spune chiar daca chiar nu e asa,ca suntem niste prieteni mai apropiati zic eu, adica un fel de bff, cred, cere sfaturi de la mine, imi povesteste ce face ..imi cere ajutoru in mare parte ..deci se poate spune ca suntem destul e apropiati.ce zici?

| GdX a răspuns:

Mda....probabil esti doar confidentul ei, persoana pe care se bazeaza la nevoie si cam atat. straight face

| WindowsOpener explică (pentru GdX):

Se poate si asta.