| Capsuna123 a întrebat:

ma puteti ajuta?
Deci,celei mai bune prietene ale mele ii place de acelasi baiat de care imi place mie si ma pune pe mine sa il intreb pe acel baiat daca ii palce de ea, ea stiind ca mie imi place de el, cum pot sa ii zic acelei fete sa il intrebe singura pentru ca eu sunt putin ciudoasa pe ea si nici nu mai vreau sa vb cu ea, in fata nu pot sa ii zic si vreau in acelasi timp sa fie si el de fata ca sa afle ca cea mai buna prietena a mea il place. Fara glume proaste va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand prinzi un moment in care esti singura cu ea, intreab-o si tu mai direct: "Auzi fata, tu stii ca imi place de x (numele tipului), nu?"...ea o sa zica automat (poate si ranjind ca proasta) ca da.Si atunci o iei iar direct "Si atunci de ce ma pui pe mine sa-l intreb daca te place"? dar cand o intrebi asta sa zambesti putin-asa.Ca sa para putin o gluma, dar pe de alta parte sa-si dea seama tipa ca vorbesti serios.
Tu acum nu trebuie sa faci cum ai zis tu.Adica tu il placi pe el, da? Si de ce vrei sa-i aduci impreuna ca sa-si marturiseasca "iubirea"?
Nu frate, zi-i direct ca nu ii spui nimic tipului ca si tie iti place de el.
Ma rog, asa as face eu.Acum..tu faci cum crezi ca e mai bine.
Baftawinking

1 răspuns:
| AlinaaAli a răspuns:

Scumpa mea, uite o chestie, daca ea ar fi in locul tau, crede-ma ca in veci nu ar face asa ceva pentru tine, asta e clar!
Deci, ai face bine sa o dai la o parte, ca aia nu se numeste prietena si saa incerci sa faci tot posibilul sa fi cu baiatul respectiv daca il placi.
De ce sa ii faci fetei aleia pe plac, cand ei nu ii pasa ca si tu simti ceva pentru el, daca ei nu-i pasa de tine, tie de ce sa iti pese de ea?
Fi tu mai desteapta, si fa in asa fel incat baiatul sa afle ca il placi si sa fi cat mai repede cu el, ca sa nu ti-o ia inainte, dar sa faci toate astea fara stirea ei.
Crede-ma ca nu merita sa faci sacrificii pentru nimeni in lumea asta, pentru ca nu iti face nimeni statuie, fiecare cu ale lui si gata, daca nu ii convine, asta nu e treaba ta, tu sa fi fericita, pe ea las-o in lumea ei daca e asa nesimtitawinking