| Elial a întrebat:

Se pare ca m-am cam indragostit de un baiat cu care am stat o singura data afara cu el si nu stiu daca ma place sau nu, adica am vz cand am stat cu el afara(nu eram numai noi doi) si toti copii aproape stateau pe o banca si se uitau la un film si era cu telefonul in mana si eu eram fata in fata cu el, iar el si-a ridicat ochii spre mine si cred ca se uita demult la mine, numai ca eu nu l-am vazut si cand m-a vz ca ma uit si eu la el a stat putin cu ochii pe mine si apoi s-a uitat la film, de at s-a mai uitat la mine...nu stiu ce sa zic, cum as putea sa aflu daca ma place, stiind ca prietena mea cu care ma inteleg f bine, sta ccu el numai ca mie cam rusine sa ii zic sa il intrebe ca poate rade de mine acel baiat spuneti-mi pls cum sai formulez acelei prietene intrebarea sal intrebe pe el...sau ce sa fac, numa la el ma gandesc?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prietena ta cu care te înțelegi bine este mai apropiată de el din ce punct de vedere?
La următoarea "privire" a lui, îl saluți direct, "bună!" și vezi cât de politicos este dacă îți răspunde. Acesta este primul pas pe care trebuie să-l faci. În următorul pas încearcă să intri și cu el în vorbă, vezi ce face în acele momente și te legi de eveniment (poate se uită tot la un film și îl întrebi ce vizionează, etc.).
Niciodată să nu trimiți pe cineva la înaintare să vorbească în numele tău, învață să te descurci singură, îți va prinde bine în viață.
După câteva ieșiri cu el, dacă vor apărea la orizont, afli dacă îi place de tine și ce sentimente poți avea față de el.
Niciodată primul venit nu trebuie să fie și servit. Fii cu ochii în patru, lași sentimentele acasă pentru început deoarece riști să te îndrăgostești și te poți frige foarte tare și, nu se merită.
Succes!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| Elial explică:

Buna, prietena mea sta cxu mai mullti copii si nu are un cel mai bun prieten...adica se intelege la fel cu toti si eu sunt foarte timida si nu prea pot sa-mi inving acesta teama...

| anonim_7582 a răspuns:

Parerea mea e ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el,si poate asa va fi mai bine, chiar daca a um n te place dupa ce va sta un pic de vorba cu tine, poate ii starnesti interesul sa va cunoasteti mai bine si asta e inceputul relatiei voastre! mult succes si sper ca ti'am fost de ajutor!