| zambettrist a întrebat:

Heey. ce sa fac?crying celei mi bune prietene ale mele ii place de un baiat pe care il plac si eu de mai mult timp si lui ii place de ea. el vrea sa o intrebe daca vrea sa fie cu el. ce sa faaaaaac?cryingcryingcryingcrying

2 răspunsuri:
| seby8873 a răspuns:

Si eu am fost exact in aceeasi situatie cu cel mai bun prieten al meu. Mie imi placea de o fata si lui de aceeasi fata iar fata il placea pe prietenul meu. El a observat ca mie imi place de ea si nu prea imi convine ca fata sa il aleaga pe el asa ca nu ne-am ales nici unu cu ea pentru ca fata s-a dus la el si i-am zis chestii de genu vrei sa fim impreuna sau imi plcae tare de tine hai la o cafea la o pizza. El a refuzat-o si i-a spus direc in fata 'mai nu vreau sa stau cu tine cu toate ca te plac foarte tare dar nu vreau sa stric relatia de prietenie cu Seby'. (asta fiind eu) Si asa tipa si-a vazut de drum si noi inca suntem cei mai buni prieteni. Parerea mea e ca nu merita sa strici relatia cu prietena ta cea mai buna pentru ca cel mai bun prieten e numai unu, insa parteneri gasesti la orice colt. Succes

| zambettrist explică (pentru seby8873):

Faza e ca tu esti baiat. noi suntem fete. si, nu stiu...dar cred ca prieten a mea nu ar re nunta la el pentru mine.nu stiu. oricum mersi