| superpissy40 a întrebat:

Buna TPU. Mai poti avea garantie sau mai bine spus siguranta in ziua de azi in ceea ce priveste iubirea? Poti sa ai incredere ca cineva pe care l-ai intalnit azi iti este sortit intreaga viata sau totul se poate distruge intr-o clipa? Care e parerea voastra? Multumesc tare mult!

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Dacă amândoi au convingeri bune, da. Daca amândoi sunt convinși ca de aceea a inventat Creatorul familia ca soții sa fie fideli și sa caute cât mai mult binele celuilalt, ca sunt capabili de asta și asta aduce fericire. și se dedica la aceasta, nu are cine sa le stea împotriva.
Eu am încredere 100% în soțul meu și el în mine la fel.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimeni nu-ti ofera garantie la asa ceva, nici azi si nici vreodata, fiindca dragostea este sau nu este, asta depinzand de ambii partneri.

In primul rand depinde de unde iti culegi barbatul, ca de te uiti numai dupa smecheri, cocalari, curvari si gunoaie, atunci ai toate sansele sa nu fie dragoste, ci bataie de joc si dupa ce se plictiseste de tine, te paraseste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poți avea garanții în dragoste.
Iubirea necondiționată e o aberație.

| doctorandus a răspuns:

Nu, chiar faptul ca ai fost casatorita cu cineva timp de 30 ani nu e neaparat un motiv sa ai incredere in el.

| anonim3247 a răspuns:

Dacă ai 17 - 25 de ani - acum îți spune că te iubește și peste 1 oră caută alta cu care să fie după ce termină cu tine.

| anonim3247 a răspuns:

Și femeile sunt la fel ca bărbații până ajung să se mărite.

| AdioTPU a răspuns:

Doar in iubirea lui Dumnezeu pentru oameni poți garanta și în cea a părinților tăi, in rest nu.

| Danny28 a răspuns:

Nu exista. Daca ar exista iubire n-ar fi atatea divorturi, despartiri si adulter. Totul e pe interes acum.

| Fonk a răspuns:

.

| Fonk a răspuns (pentru Fonk):

Da, poti avea incredere pentru ca te intelegi si nu da suspiciuni. La 15 ani relatia e bataie de joc, pe la 18 relatia devine mai serioasa.

| shookdazed a răspuns:

Nu exista iubire, exista respect si atat, daca doua persoane nu se pot respecta si se intreaba daca pot avea o relatie sau casnicie atunci mai bine raman singuri sau singure.

| steamrogue77 a răspuns:

Nimic nu este sigur și totul e imprevizibil.
Sa te aștepți la lucrurile cel mai neașteptate de la persoanele cele mai dragi atunci când te aștepți cel mai puțin, asta e iubirea.