| Esperança a întrebat:

"Placerile de o clipa ale pacatului pot distruge o intreaga viata!"
Adevarat sau Fals? Argumentati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte adevarata afirmatia ta! Distruge si viata aceasta si pe cea viitoare! Cei care iti vor raspunde in continuare vor spune ceea ce vor crede ei chiar daca nu este adevarat! Vor incerca sa apere placerile pacatoase deoarece se complac in ele!

15 răspunsuri:
| stejara2 a răspuns:

Adevarat! Mai ales daca esti casatorit(a), urmarile pot fi fatale casniciei, va dati seama si singuri, greu mai poti repara ce ai gresit, trebuie sa accepti realitatea.

| EmaS a răspuns:

Este cat se poate de adevarat.Cunosc persoane care au gresit o data in viata si toata viata au avut de suferit.Pacatul are consecinte pe care le platesti.

| anutza a răspuns:

Da e adevarat happy

| NobodyD a răspuns:

Adevarat! happy

| Liviucu a răspuns:

Si daca acel pacat e ceea ce ma gandesc eu si lasa si urmasi piticei, nu cumva te distruge o viata intreaga? Deci da, e adevarat...

| Esperança explică (pentru Liviucu):

Este si asta dar nu numai! Caci multe căi i se par bune omului, dar la urmă duc la moarte.

| Liviucu a răspuns (pentru Esperança):

Marita-te cu el si nu te vor mai duce la moarte. happy

| Esperança explică (pentru Liviucu):

laughing Cu ce sa ma marit cu drogurile? Cu tigarile? Cu alcoolul?

| Liviucu a răspuns (pentru Esperança):

Eu ma gandeam la sex... draga... laughing

| Esperança explică (pentru Liviucu):

Eu stiu ca la asta te gandeai tocmai de aceea ti-am zis mai sus ca placere si pacat nu este doar acest lucru pe care intr-adevar trebuie facut cu persoana potrivita in cadrul casatoriei!

| LoveSroL a răspuns:

Adevarat! poate te prosteste dupa PA!happy fundita?

| needforspeed22 a răspuns:

Nu,pentru ca poti repara greseala.Deci e fals

| Esperança explică (pentru needforspeed22):

Da? Si daca dupa acele placeri te alegi cu o boala incurabila cum mai repari "greseala"?

| needforspeed22 a răspuns (pentru Esperança):

Ai pus intrebarea pentru ca vroiai sa stii?

| Esperança explică (pentru needforspeed22):

Voiam sa vad cat de inconstienti pot fi uniiwinking