| didixdsgregtrh a întrebat:

'Buna TPU.happy mi-a venit menstruatia de 2 ori pe luna asta, stiu ca nu e normal. prima daata mi-a venit pe 4 iar a doua azi. Ce poate fii? stiu ca trebuie sa consult un doctor, dar sunt cam speriata. FUNDA si scuze de categorie. :-s

5 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Daca esti speriata, la doctor trebuie sa te duci direct! De ce mai stai pe-aici sa pui intrebari? Sigur, e posibil sa nu fie nimic grav, dar de ce sa risti? Du-te la medic!

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

E normal,si eu patesc asa.
Nu te ingrijora happy. E doar o dereglare hormonala. Poate ai racit,ceva, daca nu, inseamna ca e dereglat. Asta se intampla in moment ce cresti.

| Twp3w a răspuns:

Sigur poate este o dereglatie hormonala! Nu cred ca este nimic grav... Se mai intampla! Dar trebuie neaparat sa consulti un doctor! Succes! Funda?tongue

| PuFuLeTe a răspuns:

Poiii nu este normall sa-tii viinaa de 2 orii pe lunnaa! Estee o dereglare hOrmonallaa! Sii credd ca arr trebuii saa cerii sfatul unui medicc! Miie nu mi s-a intamplat asa ca nu pot sa iti spunn ce se intamplaa! Consultaa medicul! happy Fundaaaa te rogg!

| mada_5472 a răspuns:

Nu este nici o problema, e doar o dereglare sau poate asa esti tu, adica ai un ciclu menstrual mai scurt. Un ciclu normal este cuprins intre 23-35 zile, considerand prima zi ca fiind ziua in care ti-a venit ciclul si ultima zi, ziua in care vine din nou. De data asta ai avut un ciclu de 25 de zile, deci e bine, nu te ingrijora!