| ruxxy333 a întrebat:

Mi-am facut cont special pentru. aceasta intrebare! Am avut o relatie cu un baiat de 18 ani si eu am 12.Il iubesc enorm si el pe mine la fel. Sunt absolut sigura! Intr-o zi mi-a zis ca el i-a spus mamei si surori lui de mine! Eram entuziasmata mai ales ca au avut numai cuvinte de lauda pentru mine! Apoi m-a rugat sa ii spun si eu mamei. Prima oara m-am opus spunandu-i ca, cu siguranta nu va fi de acord dar apoi am decis sa ii spun! Cand a auzit a fost groaznic de furioasa pe mine si a spus ca nu am ce sa am in comun cu el si ca trebuie sa nu mai vorbesc cu el si sa-l uit.Nu a vrut sa ma asculte sa vada ce simt nu i-a pasat de nimic a zis doar nu! I-am spus ca asa voi face dar, normal am mintit-o deoarece il iubeam si il iubesc enorm. I-am spus si lui despre asta si a zis ca intelege si spera ca intr-o zi si familia mea sa inteleaga iubirea dintre noi doi.Numai ca ieri mama a vazut tot ce am vorbit noi pe mess in decursul acelei zilei in care eu i-am spus ca il iubesc el ca ma iubeste ca mie imi e dor de el si ca ne vem maine pe ascuns! Normal ca a inceput sa ma certe sa spuna ca nu mai are ce incredere sa aiba in mine, ca am terminat orice discutie cu ea si ca o sa ii spuna tatalui meu.Atunci m-am speriat ingrozitor stiind ca tata nu ma va intelege + ca mi-ar lua cablul internetului...telefonul si nu ma va mai lasa sa ies din casa si as suferi si mai tare decat acum. Eu atunci am hotarat sa ii spun baiatul acela ca ar trebui sa uitam unul de celalat. El mi-a spus ca trebuie sa ii facem sa inteleaga dar degeaba stiam ca nu va mai exista cale de intoarcere totusi eu inca il iubesc enorm si el la fel nu vrea nici in ruptul capului sa renunte la mine! Ce sa fac sa o fac pe mama sa inteleaga ca m-am indragostit si ca nu pot sa il uit! E baiat bun chiar daca are 18 ani si foarte intelegator.Va rog din suflet ajutati-ma si sa nu aruncati cu vorbe urate pentru ca sunt destul de suparatacrying! Multumesc!

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ia-l de mana si prezinta-l parintilor tai. Taica-tu o sa-i spuna ca ii rupe gatul daca se atinge de tine, ca o sa va vedeti doar la tine acasa in preajma parintilor si gata.

Asta e varianta cea mai frumoasa.Incepe cu vizita la parintii tai, e foarte importanta.

| AnGeL a răspuns:

Eu de la inceput nu as fii continuat o astfel de relatie
deci te sfatuiesc sa termini aceasta relatie

| Youcomewithmeinhell a răspuns:

Mai ruxxy u ai 12 ani si el are 18 cum v-ati gandit voi ca va fi bine el pe la 23 ani va vrea copii si u o sa ai atunci 17 ani crezi ca va fi bine? ia-ti unu de 13-14 si gtawinking

| anamaria_6094 a răspuns:

In primul rand nu am de ce sa iti arunc cuvinte urate, deoarece esti intr-o situatie complicata si probabil ai nevoie de un sfat.In pprimul rand nu ai de ce sa-l uiti.Atata timp cat il iubesti nu poti sa il uiti,e imposibil-crede-ma am incercat dar dejeaba. Poti vb cu el doar prin mesajele telefonului,iar dupa sa le stergi, astfel nimeni nu le va mai gasi.Iar daca nu ti se pare complicat poti sa iti pui parola la mesaje si apeluri. Daca vb cu el la telefon pune-i un nume de fata, si vb despre voi la persoana a 3a.Adik,el sa zicem ca are numele pus de tine Camelia,si tu vrei sa vb cu el despre voi doi, poti spune"Stii Camelia, cred ca ei ii e dor de...-si numele baiatului de 18 ani."Sper ca ai inteles.
Dupa ai putea sa te intalnesti cu niste prietene care stiu de el si cand apare,prietenele sa te lase singura cu el,asa mama ta va crede ca te intalnesti cu prietenele tale.Dar desigur ca mama ta sa fie convinsa, prietenele pot veni sa te ia de acasa, ca mama ta sa le vada.Shi cred ca va tine ceva timp ...Mult noroc! Sper ca te-am ajutat! _______________FUNDA?

| Delia_7017 a răspuns:

Spune-i lui sa vorbesca cu mama ta, sau dpa un timp isi vor da seama ca ei gresesc asta daca tu esti in stare sa continui relatia si sa le demonstrezi ca esti destul de matura.Imi pare foarte rau pentru tine, te intelg pentru ca si eu am avut o relatie asemanatoare, a durat 2 ani dar ne-am despartit pentru ca el ma insela.ai grija de tine!

| ruxy333 a răspuns:

Va rog din suflet sa ma iertati dar cand mi-am facut cont am uitat parola si am scris mail gresit eram extrem de suparata! Multumesc din suflet pentru toty care ati vrut sa ma ajutatiXlove struck

| ruxy333 a răspuns:

Am incercat tot ce ati spus voi deja m-am intanit cu prieteni si am stat cu el. Mamei am incercat sa ii explic dar o tine in continuare pe a ei.Iar cum spuneti ca are nevoi, niciodata nu va face asta este un baiat extrem de cuminte nici nu se foloseste de mine. Mereu imi spune ca eu pentru el sunt speciala ca nu are de gand sa imi zica numai te iubesc ci sa si imi dovedeasca.Am incercat si sa intru pe alt id sa ma dau alta fata si spune ca ma iubeste pentru ceea ce sunt ca nu il intereseaza ca sunt mica pur si simplu s-a indragostit si are face orice sa ma vada zambind! Cunosc baietii si sunt foarte precauta cu ei! El ma iubeste cu adevarat :X:X:X

| βʋϰβʋииʏ a răspuns:

Iuliana ii explica parintilor ei dar ce sa inteleaga daca baiatu are 18?
Ea este foarte micuta [fara suparare ruxxy333]
Trebuie sa intelegi ca parinti iti vor binele si de asta ti-au spus asta
Si chiar daca il iubesti tu nu sti la varsta ta sa iubesti adevarat. Crede-ma!
Sfatul mew este sa uiti si sa nu astepti o speranta pentru. ca oricum cand tu ai 20 el o sa aiba 26 si spui ca e prea batran si iti ei unu mai tanarhee hee
Si mai am ceva de spus. Daca el te ia pentru. alt ceva?

Dar oricum el e in a 12 tu a 5. Si ar putea oricand sa se uite la una de varsta lui dezvoltata si mai mare atractiva si sa stie ce e dragostea

| mypasionareyou a răspuns:

Papusa opreste-te din visat. nu prea cred ca intre voi poate fi ceva serios deci nu are rost sa iti strici relatiile de familie pentru un baiat. de la 12 la 18 e diferenta mare iubita. nu cred ca te mvede mai mult decat o pustoaica:* scuze daca am fost prea dura dar nu

mai vreau sa vad suferinte de astea:* pup:*
ps: gaseste-ti si tu un iubit de varsta ta sau cu 2, 3 ani mai mare:*

| diiiiiiia a răspuns:

Hey ruxxy happy.
Uite eu zic asa sa va intalniti toti.
Dar inaintede toate zii mamei tale asa :Mama tu de ce nu ma intelegi.dc nu putem comnica.sunt si eu la adolescenta si poate chiar tin la baiathul respectiv.e mai mare dar nu mereu conteaza diferenta dintre varste si cum se comporta e un baiat bun nu ai de ce sa te temi stiu sa am grija de mine si nu o sa patesc nimic.mai bine nu`ti spuneam daca stiam ca vei reactiona asa. intelege`ma si pe mina si vom comunica iti voi spune ce face si cum facem.nu stiu eu asa cred ca e bine sa-i zici mamei tale.poate o vei induiosa. de uitat nu ai cum sa-l uiti daca`l iubesti. si nici nu trebuie sa-l uiti pentru ca daca va iubiti.iubirea trece prin orice. o sa fie bine daca vorbiti deschis. sper sa fie bine, iti doresc ce`i mai bine. funda :*:*?

| WOLVERINE_1558 a răspuns:

Oh... multe fete sunt in cazul tau sau cazuri asemanatoare ca al tau. mie chiar mi-ai dat lacrimile imi pare foarte rau pentru tine. eu acum incerc doar sa te ajut,sa te consolez chiar daca nu stiu nimic despre tine dar imi plc sa ajut oamenii. Vb baiatului intalnitiva toti adica u,mama ta, el, si parintii si sora acelui baiat si discutati. peste 50% vor intelege si ai tai asa se rezolva toate problemele dar imi pare enorm de rau daca nu inteleg. Daca intr-adevar il iubesti si el te iubeste poate si stiu ca suna foarte ciudat si o sa zici ca sunt nebun dar poate ar trebui sa te muti la el acasa pentru o perioada mai lunga de timp. dar pentru inceput discuta cu mama ta, cu el si cu familia lui. iti urez toata bafta si norocul din lume si sa fii cu el toata viata ta happy

| NewAccount a răspuns:

Daca ai 12 ani nu cred ca poti intelegele ca parintii iti vor binelehappy.Dar pentru a linisti spiritele convoaca o intalinire cu parintii lui si ai tai si sa vezi ce se intampla.Sa iti spuna ai tai motivele pentru care nu il vor langa tine. FUnda?

| IulianaRC a răspuns:

Buna.Ii poti explica mamei tale ca ai crescut si ca ai dreptul la o discutie serioasa. explica-i ca-i m-ai bine sa va ajute si sa fie alaturi de tine, astfel fericirea ta e si fericirea ei.

| SaveMe a răspuns:

Pai cum sa incep? Cred ca multe dintre noi am trecut prin asta insa nu dispera, esti mica, ai timp de foarte multi prieteni.Stiu ca probabil acum ti se pare ca nu poti renunta la el si ca il iubesti, ceea ce este cam gresit, probabil ca tu iti spui tie "de unde stie asta ce simt eu? de ce crede ca ma cunoaste?" si multe astfel de intrebari.Un baiat la 18 ani are anumite "nevoi" pe care tu, acum, la 12 ani ai fi incapabila sa i le oferi,el poate tine la tine dar gandeste-te-te si priveste de cealalta parte,acum este o diferenta uriasa de experienta intre voi doi,nu pentru ca ai fi tu proasta, dar asa am fost toti, iti lipseste acea experienta, si mie mi-a lipsit, tuturor ne-a lispsit, mama ta insa o are si de aceea probabil refuza sa accepe sa fi ranita.Nu poti cunoaste un om nici dupa 10 ani, sa fi constienta de asta, sa nu ai prea multa incredere in vorbe, sunt goale!
Sfatul meu este sa mai astepti o perioada si apoi sa incerci sa ai o discutie cu mama ta, sa nu il implici pe el in discutie, cand o vezi bine dispusa pe mama ta incepe o conversatie de genul "tu cand ai avut primul tau iubit?" sau "cum s-a numit?" evita in convorbire sa ii aminteste despre pr tau.
Ma gandesc ca acum crezi ca e foarte greu si te inteleg, insa daca acel baiat intr-adevar tinea la tine stia ca trebuie sa se dea la o parte deoarece iti agrava situatia cu mama ta.Doar fi constienta de experienta mamei tale si ai incredere in ea pentru ca ea doar pentru binele tau face asta, altfel de ce ar face-o? de ce crezi ca ar interveni in fericirea ta daca asta ar fi un lucru bun pentru tine? Se teme pentru siguranta ta, asta inca nu o poti intelege abia cand vei avea si tu copii tai vei sti de ce a reactionat asa, pune-te tu in situatia ei.
Sper ca te-am ajutat si ti-am dat de gandit.

| Puka_4498 a răspuns:

Am citit si celalalante raspunsuri si cred ca anamaria are dreptate adica sa te intalnesti cu el p'ascus si ca ai tai sa stie ca esti cu prieteniii iar ei sa te lasa singura cu el sau daca mai ai vreo prietena care sa aiba cuplu va puteti intalni toti.K sa nu apara discuti uh esti cu ea si el cu celalalt baait! Pur si simplu ca niste prieteni!big grin.oK.Eu nu sunt de aceeai parere ca WOLVERINE ptk uh ai 12 ani si nu poti sa te muti la el,el e oricum prea mare pentru tine, si crede-ma acum sincera sa fiu as nu vr sa ma gandesc la alte lucruri ca de ex:poate'si bate joc de tine, poate te mine in privintza ca eu spus alor lui sau cine stie ce poate ii adevarat ca va iubiti:X[ar fi frum:Xday dreaming]Oricum sincera sa fiu nu cred ca ar trebui ca parinti lui sa se intalneasca cu ai tai, ptk va fi si mia rau sad credema.Ar trebuie sa vb cu mama tha, ca intr'un moment cand nu'i tatal tau acasa, sa vi cu el si sa stea de vb cu maicata daca'i ceva serios adica daca tine la tinebig grin.Si asa mama ta sar lamuri cu el si ar vedea ca este un baiat bun (asa cum spui uh)happySi daca va intelege mama tha ar trebui sa'i spui ei cand va intlniti unde sau mai frumos e ca sa vina el sa te ia de'acasa sau dc nu sa stai la tine acasa sa vb, ca mama tha sa aiba din nou incredere in tinehappy.Da add pe mess la bestonutza, ca sa mai vb si sa ne mai cunoastem daca vrhappy Succes!:*:X>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai doar 12 ani :O peste câțiva ani ai sa vezi ca părinti tai au dreptate acum. In fine acum orice ar zice lumea tu tot pe a ta o ții. Doar după ce te arzi prinzi frica de foc.
Bafta

| parecare a răspuns:

Si eu am avut o relatie cu un baiat cu 5 ani mai mare decat mine si ca si in cazul tau nici ai mei nu au fost de acord cu relatia noastra. sper deosebire de ai tai, parintii mei au incercat sa ma inteleaga si m'au lasat sa ma conving singura de baiatul respectiv. din cand in cand ma mai pedepseau interzicandu'mi sa ies din casa ( vedeau ca eram prea disperata dupa el) si eram foartea iurita perioada asa adica cand ma intelegeam bine cu el eram ok cu toata lumea, cand ma certam cu el, ma certam cu toata lumea si imi jigneam si parintii mai lueam de ei pur si simplu aiurea si iti spun sincer ca acum imi pare rau, pentru ca dupa un an de relatie (cat am fost cu tipu respectiv) mi-am dat seama ca mi-am pierdut timpu aiurea cu el, dar totusi is multumita ca nu mi-am pierdut si altceva(virginitatea).In cazul meu tipul s-a dovedit a fi un analfabet, care nici nu stia sa scrie bine cuvintele si chiar pe unele le si pronunta aiurea dar primele luni de relatie am fost atat de orbita de "dragoste" (care mai apoi mi-am dat seama ca nu era deloc dragoste ci o nebuneala specifica varstei) incat nu am vazut nimic din toate astea, iar mai tarziu nu am mai putut sa renunt la el pentru ca eram foarte atrasa de ideea de a avea o "relatie de durata".dar cand fluturasii si gargaunii au disparut am vazut totul clar si am fost absolut scarbita de persoana cu care am pierdut un an. Asa ca sfatul meu e sa vb cu parintii tai cu ff mare calm si sa le explici ca cea mai buna cale de a renunta la acel tip este sa te lase sa continui relatia cu el si sa te convingi singura de defectele pe care ei spun ca baiatu le are. dar incearca sa nu aveti relatii intime pana nu esti total sigura ca el e intru totul serios, pentru ca altfel se poate ca tu fiind foarte prinsa, sa nu iti dai seama de el, iar relatia voastra sa se sfarseasca dupa cateva luni, hai un an si apoi sa nu'ti para rau daca te'ai implicat mai mult decat trebuia (ma refer si la partea fizica), si poate nu e baiatu cu care sa-ti incepi viata sexuala. sper ca am fost de folos :**

| DiiaDiia_9786 a răspuns:

Nu o lua de rau.:
Tu ai 12 ani, iar el are 18.Cum sa placa unul de 18 ani pe una de 12? Cand ai sa mai cresti ai sa iti dai seama ca mama ta are dreptate.Pe bune...Eu zic sa o lasati balta cu relatsia asta... Sper ca am fost de folos.big grin.:*.

| Alex9509 a răspuns:

Hey! Daca vrei ca parintii tai sa te inteleaga ar trebui sa il prezinti pe baiat parintilor tai.Sa vorbeasca cu el si poate asa te vor lasa sa te vezi cu el. Sper ca te-am ajutat. P.S:Nu am facut-o pentru funda. Daca vrei poti sa imi dai. Mult succes si daca va impacati sa va iubiti mult.big grin

| Balauru34 a răspuns:

Pedofilie direct, esti mica si prostuta stai de o parte la varsta ta nu cred ca e potrivit sa te vezi cu el lucruriile pot degenera