| Ariamnaa a întrebat:

Buna TPU! Am 12 ani si fac meditatii la mate. Prima oara cand m-am dus mi-a placut, cam din a treia sedina a inceput sa nu imi mai placa. Tipa la mine. Voreste urat. Bate cu palma in masa. Eu ma duc cu o frica in mine cu o strangere de inima mare. Mereu cand ma gandesc imi vine sa plang, am si plans din cauza asta. Spune sa ma duc la clasa a 3-a ca oricum nu stiu sa fac o împartire. Poate ca e adevarat nu spun nu. Dar e prea mult pentru mine. Plang fiindca nu am ce face face matematica pana in clasa a 8-a imi va fi enorm de greu. Si cat mai am pana atunci. 2 ani. I-am spus mamei spune ca sunt eu dificila. Tata la fel, spune ca daca nu stiu sa fac o inmultire e si normal. Numai doamna de pregatire la Romana si bunica mea ma intelege. Efectiv imi e frica nu mai vreau. Pana acum vorbeam cu tatal meu si ma întelegea acum nimeni nu ma mai intelege. Nu stiu ce sa mai fac. Ajutor va rog cu un sfat ceva. Vreau sa vb cu tata sau cu mama in seara asta sau maine ca vineri asta am meditatii la mate. Chiar nu mai vreau. Va rog ce sa ii spun mamei sa ma inteleaga?

4 răspunsuri:
| elennax a răspuns:

Ai si tu niste parinti, de parca le e greu sa schimbe profesoara… Desi e cam aiurea sa faci pregatire la 12 ani zic eu. Materia de a 6-a n-are nicio treaba cu ce se da la examen. Oricum, daca zici ca maine ai iar pregatire cel mai probabil o sa te duci, fiindca pe moment nu ai ce face. Discuta iar cu ai tai, spune-le sa caute alta profa. Poti si tu sa cauti, poate stie vreun coleg, prieten pe cineva ca lumea. Ai spus ca te intelegi cu cea de romana, deci intreaba si la ea, ca doar are colege de mate. Roaga-ti bunica sa iti tina partea, asta daca vrea sa se bage in genul asta de discutii.

| Ariamnaa explică (pentru elennax):

Spune mama. Oricum mama are o problema cu mine cu învatatul. Poate ca nici eu nu îmi dau silinta dar si ea e prea asa

| Atotstiutorul8888888 a răspuns:

Da o in mama ei de matematica, daca nu stii te descurci si asa in viata, da o naibii de treaba. Du te in strainatate, si asa nu prea ai ce face in tara asta.

| Ariamnaa explică (pentru Atotstiutorul8888888):

Daa... oricum voi pleca nu mai are rost sa stai în tara asta de tot...