| dydu01 a întrebat:

Mie imi place de un baiat si nu stiu cum sa-l bag in seama, in asa fel incat sa fim macar prieteni straight face. El ma stie din priviri, si din cate am vazut, se cam uita la mine, mai mereu. Dar nu e timid, il cam stie toata scoala, e mai popular, adica daca m-ar place ar trebui sa-mi zica, dar nu o face.
Cum as putea sa ma bag eu in seama cu el? Ce sa-i spun? Orice m-ar ajuta, sa fac glume pe seama lui, sa intru in el, sau nu stiu... ceva de genu. Ajutoor, va rog! Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Mikyyyyx a răspuns:

Pai, intra in vorba cu el cu subiecte obisnuite, intrebari gen : Nu ai vazut-o pe profa x? Nu stii daca e x in scoala? Nu-i arata ca iti pasa de el, incearca sa-i atragi atentia dar sa nu para ca esti o obsedata.

| dydu01 explică (pentru Mikyyyyx):

Mersi... mai sti intrebari de genu`? sau alte mijloace, de a vorbii cu el?

| Mikyyyyx a răspuns (pentru dydu01):

Te prefaci indiferenta, orice obisnuit, ca si cum ai vorbi cu un om oarecare, stii tu, gen: "Ai vazut o fata blonda care a trecut pe aici?" etc. sau mergi pe langa el si ai grija sa scapi ceva in fata lui si nu reactionezi imediat, il lasi pe el sa incerce sa te ajute

| dydu01 explică (pentru Mikyyyyx):

Mersi big grin!

19 răspunsuri:
| alex71yonutz a răspuns:

Buna,pentru inceput ar fi buna ideea de a intra in el..si dupa incearca sa vorbesti cu el si ii zici tot ce ai pe suflet.ca sa nu il regreti mai tarziu.Bafta

| dydu01 explică (pentru alex71yonutz):

Si daca intru in el ce sa-i spun? big grin, sa-i cer scuze si... dupa ce sa-i zic?

| alex71yonutz a răspuns (pentru dydu01):

Pai incearca sa intri in el si sa ai si niste carti in brate, cauta-i privirea si zi ce ai pe suflet.

| alex71yonutz a răspuns:

Pai incearca sa intri in el si sa ai si niste carti in brate, cauta-i privirea si zi ce ai pe suflet.

| dydu01 explică (pentru alex71yonutz):

Poi asa por si simpluuuu....nu as fii o ciudata laughing?

| alex71yonutz a răspuns (pentru dydu01):

Pai incearca..totusi e la din din scoala sau liceu?

| alex71yonutz a răspuns (pentru dydu01):

Sau te duci la el, il iei deoparte si ii zici ce ai pe suflet.

| alex71yonutz a răspuns (pentru dydu01):

Uite faci altceva, dupa ce ii faci faza aia cu cartile, il iei frumos deoparte si ii zici ca il placi si ai vrea sa fi cu el.incearca ca daca stai nu o sa rezolvi nimic.si eu am fost in locul tau, dar numai ca am stat ca prostu si am asteptat si uite ca am pierdut-o..nu fa aceeasi prostie ca si mine.Bafta

| dydu01 explică (pentru alex71yonutz):

Poi...da este din scoala cu mine, deci la scoala. Si nu cred ca pot sa il i-au deoparte si sa-i zic ceva, pentru ca mie rusine...si el ma stie decat din priviri, nu am mai vorbit deloc pana acum cu el, poate face misto de mine. straight face sad

| alex71yonutz a răspuns (pentru dydu01):

Atunci vorbeste cu vreo prietena de-a ta, care se are bine cu el, ca sa ii zica ea ce simpti pentru el

| dydu01 explică (pentru alex71yonutz):

Nicio prietena de-a mea nu se are bine cu el...adica niciuna nu vorbeste cu el, si adevarul e ca in scoala aia, ma inteleg bine decat cu o fata.Adica decat unei fete i-am zis ca imi place de el, in celelalte fete nu am incredere straight face
Dar oricum...mersi mult de raspunsuri happywinking!

| alexandra3209 a răspuns (pentru dydu01):

Baiatul care iti place de el e frumos?

| alex71yonutz a răspuns:

Eu as zice sa nu renunti asa usor la el, daca il iubesti, pentru ca mai tarziu vei regreta.Si daca el e popular asta nu inseamna ca nu ii poate fi rusine sa isi arate sentimentele fata de tine.cand un baiat sta cu o fata(face to face) nu mai e smardoiul care e de obicei pe hol.

| alexandra3209 a răspuns:

Zambeste la el comporta te frumos cu el si spune i ca iti place de el!

| alinamanole987 a răspuns:

Pai pentru inceput incearca sa te bagi in seama cu cu grupul cu care acesta isi petrece timpul, apoi incet incet te bagi in seama cu el dar incearca sa nu pari disperata, fi doar tu insati! succes, asta voi face si eu happy

| dydu01 explică (pentru alinamanole987):

Am mai incercat sa ma imprietenesc cu unii din grupul in care sta, dar nu am reusit. Mersi oricum, poate tu o sa reusesti.Bafta, mersi happywinking!