| Iulia788 a întrebat:

Eu am mai multe probleme si m-ar ajuta sa-mi raspunda si un baiat, dar clar si fete. Daca un baiat care se pare ca ma place si el stie ca si eu il plac a fost impreuna cu o fata de doua ori(el de obicei fiind doar o data, ma rog asta nu conteaza nu?!)pune pe Facebook melodia asta http://www.youtube.com/watch?v=WVe80iZtlYU Deci credeti ca el considera ca despartirea lor a fost o greseala? Cu toate ca toti imi spun ca ma place eu tind sa cred ca nu e asa.Sau nu ar trebui sa ma ingrijorez?! (Da/Nu dc?)Daca se uita mereu cand are ocazia la mine(destul de des)cu o privire normala,oarecum trista/posomorata sau care nu exprima nimic si cand ma uit si eu si-o retrage(timid?)inseamna ca ma place? Adica asa imi zic prietenii,dar sincer acum din niste priviri nu se face ca sa zic eu "lumina" nu?! Sa zicem ca de anul trecut "ne placem",dar cu toate astea el e mai mare,nu ne cunoastem,nu vorbim,doar ne privim:))(l-am bagat pe mess si spre surprinderea mea,mi-a dat accept,el care "nu da accept persoanelor necunoscute",dar pe Facebook nu vreau sa-l bag tot eu si vad ca nici el nu prea se oboseste sa ma bage:(Daca chiar ma placea nu ar fi trebui sa faca ceva sau o fii din cauza fetei de care v-am spus mai sus?! Intr-o seara ne intalnim la o terasa(aceeasi terasa, mese diferite)asa ca am putut observa ca el se intindea si se intorcea sa se uite la mine si dupa se rezema cu mana la cap ascultand ce vorbeau ceilalti de la masa lui, doar ca se uita la mine.Deci? Bine astea acum in vacanta, dar haideti sa va spun si din timpul scolii ca sa va faceti o parere.La scoala eu eram pe banca cu niste colege si un coleg si el era la geam si ca sa vad cum reactioneaza aproape mai ca m-am :* cu acel coleg si prietena mea mi-a spus ca a aratat cu pumnul si cand a vazut-o pe ea s-a dus in clasa stiind ca o sa-mi zica. Dupa ziua aceea s-a purtat foarte rece, nici o privire vrand sa arate ca nu il deranjeaza nimeni si nimic. Dupa un timp "am" revenit la priviri.Intr-o zi eram cu gasca si trece el si se trezeste unu' cica "Uite,fata aia te simpatizeaza"(eu facand toate semnele posibile si imposibile pe la spate sa nu-i spuna,eu am plecat,dar nu trebuia)si el o intreaba pe prietena mea(cea cu geamul)"E adevarat?" si ea"Nu stiu"si se baga in seama un amic "Da' ii place de persoana nepotrivita,dar asta e toata lumea se indragosteste in viata asta"la care el "Asa e"(si pleaca si de atunci ma framant, ce inseamna"Asa e"? De fapt totul ce inseamna? Multi imi spun sa am rabdare ca o sa faca ceva, dar eu tot am rabdare de anul trecut si nu vad nimic.Adica vad, dar doar niste priviri.Dau funda normal celui mai bun si amplu raspuns! Va rog ajutati-ma/luminati-ma ca nu stiu ce sa mai cred mai ales ca mi-e groaza de inceputul scolii cand o sa-l vad iar cu aceleasi priviri:( H.E.L.P.:((=((

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Din tot ce ai spus tu aici, se pare ca el chiar te place, dar probabil ii e frica sau rusine sa recunoasca.Cel mai bine e sa il suni, sau sa ii zici pe mess sa va intanliti undeva si discutati intre patru ochi si sa rezolvati totul.Fa-ti curaj si intreaba-l daca te place si zii ca si tu il placi.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce trebuie sa citim toate prostiile acestea?

| ksuper31 a răspuns (pentru neutrino):

Pentru a ajuta o persoana, pentru a face o fapta buna, se pare ca ai nevoie de undele.Lista neagra e plina cu tine!

| neutrino a răspuns (pentru ksuper31):

De ce trebuie sa ne arati gradul de prostie la care ai ajuns?

| ksuper31 a răspuns (pentru neutrino):

Nu ma cobor la gradul tau, deoarece o sa ma bati la cat de jos am coborat.

| Alcatel a răspuns:

Clar,e ungur!