| xMonsterGirl a întrebat:

Mie imi place mult de un baiat, si lui de mine. Prietenei mele cele mai bune ii place de el, dar ea mi-a spus ca chiar daca noi doi suntem impreuna noi vom ramane tot cele mai bune prietene. De obicei cand mi se intampla asta renunt la prietenul meu, dar tipul asta chiar imi place. Ce sa fac? Daca prietena mea se va supara intr-o zi? Nu pot renunta la nici unul din ei.

2 răspunsuri:
| KeporLove a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea, sa ii spui ca veti fi alaturi. Nu renunta la o prietenie pentru o relatie (posibil sa fie scurta.) Gandeste-te in cazu in care va veti desparti ce vei face, cu cine vei comunica. cui ii vei povesti aventurile? Incearca sa discuti cu ea si spune-i ca veti fi alaturi la bine si la rau.
Iar cu baiatul. fi tu inasi cum ai fost si pana acum.

| Skm a răspuns:

Nu se va supăra. Dacă el te-a ales pe tine, ea va înţelege şi va accepta asta.happy