| SaRiNoOtZa a întrebat:

Mie imi place un prieten al fostului iubiti, si cred ca si lui ii place de mine.Ma saluta cand sunt pe holul scolii,imi zambeste, se uita dupa mine.Nu stiu ce sa fac,credeti ca este bine sa incerc ceva? Fostul prieten a vrut sa ne despartim, deci nu cred ca ar fi vreo problema daca m-as combina cu prietenul lui.

Răspuns Câştigător
| KompliKat a răspuns:

Nu ar fi bine dar daca fostul tau prieten a vrut el sa va despartiti inseamna ca el nu mai simte nimic pentru tine si inseamna ca nu ii pasa cu cine te combini asa ca fara probleme du-te la prietenul lui si vezi daca te place poate iesiti undeva daca el te.a ranit fara sa ii pese, tie de ce ti.ar pasa ca il ranesti, fostul tau prieten sigur s.a despartit de tine ca sa se duca la alta deci si tu te poti duce la altul! multa bafta si sper sanu te superi ca am intrat in detalii!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tie ti-ar placea ca fostul tau prieten sa se combina cu o buna prietena de-a ta, atunci combina-l si tu pe prietenul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar te poti combina si cu prietenul prietenului tau.Chiar cu tot grupul de prieteni.Da-o dracului de demnitate.

| aryenutzaa a răspuns:

Nu ar fi tocmai ok dar daca totusi iti da semne ca te place si el poti incerca sa vorbesti cu el si sa incerci sa il tragi subtil de limba sa vezi daca intr-adevar este asa.

| SaRiNoOtZa explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor:*

| nessayaR a răspuns:

Gandeste-te cum te-ai simti tu daca el s-ar combina cu o prietena de a ta.

| DaDyva1992 a răspuns:

Gandeste-te ca poate iei sau putea certa din cauza asta si tu ai cadea la mijloc ...incearca sa-l cunostii foarte bine sa stii multe despre el dupa aia o sa vezi daca el chiar e tipul tau sau nu ...mult succes

| AEJ35 a răspuns:

Pai, depinde... Poate el îti zâmbeste pentru ca îi esti simpatica, dar nu neaparat ca te place. În fine, cred ca ar fi bine sa-l inviti la un suc, un film etc, sau sa rogi pe cineva(de încredere), care se întelege bine si cu el, ce parere are despre tine?!

Succes! happy